Bedrana ne demek? Bedrana ne demek Kürtçe? Bedrana filmi nerede çekilmiştir? Bedrana” hikayesi? Bedrana filminin sonu?

07.05.2022
Bedrana ne demek? Bedrana ne demek Kürtçe? Bedrana filmi nerede çekilmiştir? Bedrana” hikayesi? Bedrana filminin sonu?

Bedrana ne demek? Bedrana ne demek Kürtçe? Bedrana filmi nerede çekilmiştir? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Bedrana ne demek? Bedrana ne demek Kürtçe? Bedrana filmi nerede çekilmiştir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun netbilge bilgiler sizlerle.

Bedrana, Süreyya Duru’nun yönetmenliğini üstlendiği 1974 çıkışlı Türk filmidir. Bekir Yıldız’ın romanından uyarlanmış olup Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki toprak ve insan ilişkilerini konu almaktadır.

Bedran isminin anlamı; Daima demektir.

Bedran ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi?

Bedran ismi Kur’an-ı Kerim’de bulunmamaktadır.

Bedrana filmi nerede çekilmiştir

1974 yılında çekilen Bedrana filminin çekimleri Elazığ ilinde gerçekleştirilmiştir.

“O zaman Elazığ’da bir otel vardı. Bir müddet burada çalıştık ve daha sonra Palu’ya gittik. Palu’da otel yoktu. Palu’da bir okulda kaldık. 1,5 ay boyunca burada Bedrana filmini çektik. Bedrana, Süreyya Duru’nun yönetmenliğini üstlendiği 1974 çıkışlı Türk filmidir. Bekir Yıldız’ın “Bedrana” ve “Hamuş” adlı öykülerinden Vedat Türkali (ve jenerikte belirtilmese de İhsan Yüce) tarafından uyarlanan ve Süreyya Duru’nun yönettiği, 1974 yapımı bir yerli film.

Bedrana” hikayesi? Bedrana filminin sonu? Bedrana filmi konusu?

Bedrana Kaçarak evlendikleri karısının namusu bir çoban tarafından “kirletilince” geleneklerin kendisini zorladığı eylem karşısında tereddütte kalan bir adamın hikâyesi, evet bu film ve namusu “kirletilen” karısını kayınpederinin de teşviği ile öldürerek dağa kaçan bir adamın görüntüleri ile başlıyor. Bizim ana karakterlerin ne yapacağı merak ediliyor haliyle.

TDK’da Bedran isminin anlamına er verilmemiştir. 

Bedran İsmi Kuranda geçiyor mu?

Bedran ismi Kuran’da geçmemektedir.

Bedran isminin kökeni:

Bedran ismi Farsça kökenli bir isimdir. Türkiye’de Bedran ismini kullanan 1.956 kişi bulunmaktadır.

Bedran isminin cinsiyeti:

Erkek ismi olarak kullanılmaktadır.

Bedran isminin rengi:

Kahverengi