Behlül Özkan kimdir? Nereli, kaç yaşında? Behlül Özkan biyografi?

14.07.2022
Behlül Özkan kimdir? Nereli, kaç yaşında? Behlül Özkan biyografi?

Behlül Özkan kimdir? Nereli, kaç yaşında? Behlül Özkan biyografi?

Behlül Özkan, Akademik, Araştırma – İnceleme, Siyaset – Politika kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisansını, Fletcher School of Law and Diplomacy’de yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Hâlihazırda Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim üyeliğini sürdüren Özkan, eleştirel jeopolitik alanında Türkiye’deki sayılı uzmanlardandır. Akademik ilgi alanları arasında eleştirel çalışmalar, jeopolitik, Türk dış politikası, Kafkasya siyaseti ve bölgesel enerji politikaları bulunmaktadır. Çeşitli platformlarda çok sayıda makale ve görüş yazısı yayınlanmıştır.

Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Küresel ve Bölgesel Güçlerin Ortadoğu Politikaları, Türkiye Dünyanın Neresinde?, Türkiye’de Milli Vatanın İnşası, Türkiye’nin Dış Politikası Nasıl Düzeltilebilir? olarak sayılabilir.

Behlül Özkan kitapları; Alabanda Yayınları, Kırmızı Kedi Yayınevi, Koç Üniversitesi Yayınları, Nobel Akademik Yayıncılık aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.

Behlül Özkan tarafından yazılan son kitap “Türkiye’de Milli Vatanın İnşası”, Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.