Bekir Bölükbaşı Kimdir? Nisa Bölükbaşının Babası? Selma Bölükbaşı kimdir?

10.02.2022
Bekir Bölükbaşı Kimdir? Nisa Bölükbaşının Babası? Selma Bölükbaşı kimdir?

Survivor Türkiye 2020 yarışmacılarından Nisa Bölükbaşı’nın babasıdır.

Çekya’da yaşıyor. Selma ve Nisa adında iki kız çocuğu babasıdır.

Boşnak kökenli olan Bekir Bölükbaşı, İstanbul doğumludur. Bayrampaşa ilçesinde bulunan Yıldırım Mahallesinde büyümüştür.

Yıldırım Mahallesi, birçok Boşnak kökenli vatandaşımızın ikamet ettiği bir semttir.

Nisa Bölükbaşı, 2 Temmuz 1998 tarihinde Prag’da doğdu. Daha 3 aylıkken önce annesiyle, sonra yalnız yüzmeye başladı. 6 yaşındayken Çek Cumhuriyeti’ndeki en iyi takım için yüzmeye başladı, aynı yıl içinde de profesyonel olarak kayak yapmaya davet edildi.

Nisa Bölükbaşı, 2 Temmuz 1998 tarihinde Prag’da dünyaya geldi. Henüz 3 aylıkken önce annesiyle sonra yalnız yüzmeye başladı. 6 yaşındayken Çek Cumhuriyeti’ndeki en iyi takımda yer aldı. O yıl da profesyonel kayak yapmaya davet edildi, ancak dağlar Prag’dan uzak olduğu için reddetmek zorunda kaldı.

Bekir Bölükbaşı Kimdir? Survivor Türkiye 2020 yarışmacılarından Nisa Bölükbaşı’nın babasıdır. Çekya’da yaşıyor. Selma ve Nisa adında iki kız çocuğu babasıdır. Boşnak kökenli olan Bekir Bölükbaşı, İstanbul doğumludur. Bayrampaşa ilçesinde bulunan Yıldırım Mahallesinde büyümüştür. Yıldırım Mahallesi, birçok Boşnak kökenli vatandaşımızın ikamet ettiği bir semttir.

SUVİVOR NİSA KİMDİR?

Nisa Bölükbaşı, 2 Temmuz 1998 tarihinde Prag’da dünyaya geldi. Henüz 3 aylıkken önce annesiyle sonra yalnız yüzmeye başladı.  6 yaşındayken Çek Cumhuriyeti’ndeki en iyi takımda yer aldı. O yıl da profesyonel kayak yapmaya davet edildi, ancak dağlar Prag’dan uzak olduğu için reddetmek zorunda kaldı.

8 yaşında profesyonel olarak tenis, single ve çiftler oynamaya başladı. Prag tenis kulübü Cibulka’da 15 yıl oynadı.

15 yaşında yüzmeyi bıraktı ve yüzme hocası oldu. Yaşamak için takım sporuna ihtiyacı vardı ve bu yüzden voleybol oynamaya başladı. Neredeyse takımın en küçüğü olarak, libero olmaya karar verdi. 2018’de Çek Cumhuriyeti’nde U20 kategorisinde ikincilik elde etti. 2018’de mimarlık okumaya başladı ve bu yüzden voleybolu bırakmak zorunda kaldı. Hobi olarak snowboard, bisiklet, kış ve yaz patenine gidiyor.

Survivor Nisa, 2 Temmuz 1998 tarihinde Çek Cumhuriyeti Prag’da dünyaay geldi. Henüz 3 aylıkken annesiyle ardından yalnız yüzmeye başladı.

6 yaşındayken Çek Cumhuriyeti’ndeki popüler takımda yüzdü. Aynı yıl içinde de profesyonel kayak yapmaya davet edildi, ancak çeşitli nedenlerden teklifi reddetti. 8 yaşında profesyonel olarak tenis, single ve çiftler oynamaya başlayan Nisa Bölükbaşı, Prag Tenis Kulübü Cibulka’da 15 yıl performans sergiledi. 15 yaşındayken yüzmeyi bırakıp yüzme hocası oldu fakat sonrasında da bu voleybol oynamaya başladı. 2018’de Çek Cumhuriyeti’nde U20 kategorisinde ikincilik elde etti. 2018’de mimarlık okumaya başlayan yarışmacı, bu yüzden voleybolu bırakmak zorunda kaldı şimdilerde hobi olarak snowboard, bisiklet, kış ve yaz patenine devam ediyor.Survivor Nisa’nin Instagram hesabı ‘nisabolukbasi’ şeklindedir. 

Bölükbaşı’nın Survivor 2022 yarışmacılarından Ogeday Girişken ile birlikte olduğu öne sürülürken iddiayı doğrular nitelikteki açıklama Ogeday’dan geldi. Yarışmacı 1,70 boyundadır.