Bengi Başer Kimdir? Prof Bengi Başer Kimdir? Bengi Başer kaç yaşında nereli?

11.03.2022
Bengi Başer Kimdir? Prof Bengi Başer Kimdir? Bengi Başer kaç yaşında nereli?

Prof. Dr. Bengi Başer 1965 yılında dünyaya geldi.

Prof. Dr. Bengi Başer 1983 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’nde okumaya başladı.

Prof. Dr. Bengi Başer 1991 yılında Ankara Onkoloji Hastanesi’nde mecburi hizmetini yerine getirdi. Burada 4 yıl çalıştı.

Prof. Dr. Bengi Başer 1995 yılından itibaren Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde asistan doktor olarak göreve başladı. 2002 yılında burada çalıştı.

Prof. Dr. Bengi Başer 2002 yılında yine Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde önce uzman,2012 yılında ise aynı hastanede doçent oldu. Daha sonra İstanbul Cerrahi Hastanesi’nde Konsültan Hekim olarak görev almaya başladı.

Prof. Dr. Bengi Başer 1995 yılından beri Türk Kardiyoloji Derneği (TKD) üyesi olarak çalışmakta. 6 yıl TKD Koroner Kalp Hastalığı Çalışma grubu yönetim kurulu üyesi ve 2 yıl boyunca aynı Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev aldı.

TKD Basın ve İletişim Grubu’nda uzun yıllar görev alan Beşer, Euroaspire III çalışmasının Türkiye ayağında primer yürütücü olarak görevinde bulundu.

PLATO çalışmasında yardımcı araştırmacı olarak çalıştı.

Girişimsel Kardiyoloji ile Türkiye Klinikleri dergilerinin hakem kurulunda da yer alan Başer, Ciddi Aort Darlığında Dipiridamollü Miyokard Perfüzyon Sintigrafisi ( M.O. Demirkol, B. Yaymacı, Y. Başaran) çalışmasıyla 3. Uluslararası Nükleer Onkoloji ve 12. Ulusal Nükleer Tip kongrelerinde (1998) Seçkin Bildiri ödülleri aldı.