Berna Tan kimdir? Berna Tan kaç yaşında? Berna Tan aslen nereli?

07.10.2022
Berna Tan kimdir? Berna Tan kaç yaşında? Berna Tan aslen nereli?

Berna Tan kimdir? Berna Tan kaç yaşında? Berna Tan aslen nereli?

30 Mart 1985 tarihinde İstanbul‘da dünyaya gelen Berna Tan, Kazım Özalp İlköğretim Okulundan mezun olmuştur. Koç burcudur. Bir kaç sene önce katıldığı Pop Star Alaturka yarışması ile isminden söz ettirmiştir.

Eşini trafik kazasında yitiren başarılı isim, 3.5 sene evli kalmıştır. Bu evliliğinden Yaren Beren isminde bir kızı vardır. Bir anda eşinin vefat etmesi, hayatında büyük bir yıkım olmuştur.

Bir süre kızı ile de ilgilenememiş, doktora gitmiş ve destek almıştır.

Eşinden tek hatıra olan kızı ile birlikte yaşantısını sürdürmektedir.

Babasının da sesinin çok güzel olduğun aktaran güzel sanatçı Selçuk Tekay’dan müzik eğitimi almıştır. Tamamen kulak olduğunu, Konservatuvar mezunu olmadığını belirtmiştir.

Eğitim döneminde sürekli müzik yarışmalarında yer almış ve her katıldığında 1. olmuştur. Asıl mesleği tasarımcılık olan Berna Tan, ayakkabı ve çanta tasarım işi yapmıştır. 2008 yılında ise profesyonel müzik hayatına adım atmıştır.

Bar, saz vb gibi organizasyonlar asla çıkmayan Berna Tan, festival, halk konseri ve düğünlerde sahne almaktadır.

Kendisine pop görünümlü arabeskçi denilebileceğini belirten Berna Tan, son dönemde özellikle söz ve müziği Adnan Fırat’a ait, Kına isimli şarkı ile ciddi bir çıkış yakalamıştır.

Müzik severler tarafından büyük beğeni ile dinlenen Kına şarkısının yanında single çalışmasında Gidiyorum isimli şarkıyı da seslendirmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=CpMGtEIWQnY