Berna Tan kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

20.09.2022
Berna Tan kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

Berna Tan kimdir? Berna Tan Nerelidir? Berna Tan Kaç yaşında? Berna Tan eşi kimdir? Berna Tan evli mi?

Berna Tan instagramda @bernatanofficial kullanıcı adı ile bulunur.

30 Mart 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Berna Tan, Kazım Özalp İlköğretim Okulundan mezun olmuştur. Koç burcudur. Bir kaç sene önce katıldığı Pop Star Alaturka yarışması ile isminden söz ettirmiştir. Seçmelerin son üç gününde annesininde çok ısrar etmesi üzerine yarışmaya katılmıştır.

Berna Tan boyu 1.72 cm kilosu 58 kg burcu Koç ve yaşı 37.

Sanatçı Berna Tan büyük bir talihsizlik yaşayarak eşini trafik kazasında kaybetmiştir. Yaklaşık 4 yıl evli kalan Berna Tan’ın bu evliliğinden Yaren Beren adında sevimli bir kızı bulunmaktadır. Yaşanan bu acı olay sonrasında zor günler geçiren sanatçı, psikolojik destek almıştır. Günümüzde kızı Yaren Beren ile birlikte yaşamını mutlu bir biçimde sürdürmektedir.

Sevilen şarkıcı Berna Tan 30 Mart 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Memleketi aslen Diyarbakır’dır. Eğitim hayatına İstanbul’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra 2017 yılında “Pop Star Alaturka” ses ve şov programına seçimlerin bitimine 3 gün kala annesinin ısrarı ile katılmasıyla müzik kariyerine adım atmış oldu.

Pop Star Alaturka jüri koltuğunda o yıllarda Bülent Ersoy, Ebru Gündeş ve Orhan Gencebay yer almaktaydı. Berna Tan yarışmada Ebru Gündeş’in “Çok Mu Gördünüz” şarkısını seslendirerek yarışmaya katıldı. Şarkıcı Ebru Gündeş’in “aradığım ses” dediği Berna Tan sesinin rengini babasından aldığını belirtmiştir. Berna Tan Pop Star Alaturka yarışmasından sonra sanatçı Selçuk Tekay’dan müzik eğitimi almaya başladı. Konservatuvar mezunu olmayan başarılı sanatçı müzik kulağı ve sesinin rengi ile herkesin odak noktası oldu. Bu süreçte çeşitli ses yarışmalarına katılmaya devam etti. Katıldığı her yarışmada açık ara birinci oldu. Rutin hayatına asıl mesleği tasarımcılık olan sanatçı Berna Tan, ayakkabı ve çanta tasarım konusunda uzmanlaşmıştır. 2008 yılında başlayan profesyonel müzik kariyerinde konserlerde ve düğünlerde sahne almaya başladı.

Berna Tan, söz ve müziği Adnan Fırat’a ait olan, ”Kına” adlı şarkı ile ciddi bir çıkış yapmıştır. 1 Single çalışması bulunan Berna Tan yaşamını kızı ile İstanbul’da sürdürmektedir.