Beyza Tufan Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Neden Gündemde?

22.08.2022
Beyza Tufan Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Neden Gündemde?

Beyza Tufan kimdir? Sosyal medyada Babala TV’de HDP Milletvekili Ömer Gergerlioğlu’na sorduğu sorularla gündemde olan Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan ile ilgili bilgiler sosyal medyada ve internette kullanıcılar tarafından sıklıkla merak edilmeye devam ediyor. Peki Beyza Tufan kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? Cevaplar haberimizde..

Beyza Tufan, Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü ve Onursal Üyesi. Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü, Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun. Twitter’da oldukçaa etkin. Yaklaşık 80 bin takipçisi bulunuyor. Son olarak katıldığı Mevzular Açık Mikrofon isimli programda sorduğu soruyla Türkiye’nin gündemine oturmuştur. Kendisini “Türk milliyetçisi, AK Parti’ye mualif ama 6’lı masanında karşısında, her partinin yanlışını eleştiren, Mansur Yavaş’ı destekleyen, sığınmacıların PKK kadar tehlikeli olduğuna inanan biri olarak tanımlamıştır. Instagram’da beyzatfn ismiyle paylaşımlarına devam eden Beyza Tufan’ın bu mecrada 5373 takipçisi bulunurken, Twitter’da beyzatfn ismiyle paylaşımlarına devam eden Beyza Tufan’ın bu mecrada ise 94.5K takipçisi bulunmaktadır.

İşte sosyal medyaya damga vuran Beyza Tufan’ın sorduğu o soru:

“Bir milletvekili sıfatıyla karşımda olmanız benim için bir şey ifade etmiyor. Siz saçtığınız fitneyle insanların beyinlerine kurşun sıkıyorsunuz. Tutturmuşsunuz 40 senedir bir Kürt sorunu, Kürt meselesi… Binlerce insanın ölmesine neden oldunuz saçtığınız fitneyle. Ben size soruyorum; Kürt sorunu dediğiniz şey tam olarak nedir? Anayasamızda Türk ve Kürtler için ayrı maddeler mi var? Hakim karşısına çıktığınızda Kürtlere 10 katı ceza mı veriliyor? Vergi dairesine gittiğinizde 10 katı vergi mi alıyorlar? Kürt çocukları okumak istediğinde, üniversitenin kapısından mı çevriliyorlar? Bu ülkede çalışıp para kazanmak isteyen hangi Kürde devlet engel oldu? Meclis’e dönüp baktığımızda terör örgütüne bu kadar ilişikli bir parti olmanıza rağmen 50 vekille temsil hakkına sahipsiniz. AK Parti ve CHP’ye baktığımızda Kürt siyasetçiler var. İYİ Parti’de dahi Kürt siyasetçiler var. Her arenada temsil hakkınız var. Çözüm çözüm dediğiniz şey nedir? Siz partiniz adına soruyorum ben; HDP, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden toprak koparmak istiyor mu, özerk bir devlet kurmak istiyor mu istemiyor mu?”

Beyza Tufan, Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü ve Onursal Üyesidir. Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ve Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Beyza Tufan Twitter’da oldukça etkili kullanıyor. Yaklaşık 80 bin takipçisi bulunan Tufan’ın, Son olarak katıldığı Mevzular Açık Mikrofon isimli programda sorduğu soruyla Türkiye’nin gündemine oturdu.