Bianka Kaç Yaşında, Nereli, Mesleği Ne? Taha Akgül’ün eşi Bianka Cekusz kimdir, nereli? Bianka Instagram

21.04.2022
Bianka Kaç Yaşında, Nereli, Mesleği Ne? Taha Akgül’ün eşi Bianka Cekusz kimdir, nereli? Bianka Instagram

Bianka Kaç Yaşında, Nereli, Mesleği Ne? Taha Akgül’ün Sevgilisi Bianka Kimdir? Bianka’nın Instagram Hesabı Nedir? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Bianka Kaç Yaşında, Nereli, Mesleği Ne? Taha Akgül’ün Sevgilisi Bianka Kimdir? Bianka’nın Instagram Hesabı Nedir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Bianca fitness eğitmeni. Bianca aynı zamanda bir motosiklet tutkunu. ‘Doğduğumdan beri motosiklete aşığım’ diyor. Kendisi aynı zamanda modellik de yapıyor. Koç burcu olan Bianca aynı zamanda kedilere aşık bir kadın. Taha Akgül sevgili oldukları süreçte Bianca’ya Türkçeyi birazcık öğretmiş. Paylaşımları bazen Türkçe olarak yapıyor.

Taha Akgül 22 Kasım 1990 Sivas doğumludur. Serbest stil 125 kiloda mücadele eden sporcu ASKİ Spor Kulübü bünyesinde kariyerini sürdürmektedir. 2 kez Dünya ve 8 kez Avrupa şampiyonu olmuştur. 2016 Yaz Olimpiyatlarında altın ve 2020 Yaz Olimpiyatlarında bronz madalya kazanmıştır. 2016 yılından bu yana Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Sporcu Komisyonu Başkanıdır.

Bianka Cekusz, Macaristan kökenlidir. Milli Güreşçi ile bir süredir birliktelik yaşayan Bianka Cekusz, 25 Eylül 2022 tarihinde Ankara’da hayatlarını birleştiren imzayı attı. Çiftin nikah merasimine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Valisi Vasip Şahin, çiftin aileleri ve çok sayıda davetli katıldı. Çiftin nikahını Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen kıydı.

Taha Akgül Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi beden eğitimi bölümü mezun oldu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimler Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Bölümü yüksek lisans mezunu ve Ankara ASKİ Spor Kulübü’nün sporcusudur. 8 kez Avrupa,2 kez Dünya ve 1 kez de Olimpiyat Şampiyonluğu bulunan sporcu 8 kez Avrupa Şampiyonu olarak Avrupa’da serbest güreş tarihinde en fazla şampiyon olan sporcu olarak rekor kırmıştır.

Taha Akgül Güreşte 2 kez dünya, 9 kez de Avrupa şampiyonu olan Taha Akgül, fitness eğitmeni sevgili Bianka ile evlilik yolundaki ilk adımını attı.

Taha Akgül, uzun zamandır yurt dışında fitness eğitmeni olarak çalışan sevgilisi Bianka’ya evlilik teklifi yaptı. Sürpriz teklif karşısında bir hayli şaşıran fitness eğitmeni, “Evet” yanıtı verdi. Milli güreşçi o anları sosyal medya hesabından takipçileri ile paylaştı. Birlikte Instagram hesaplarından paylaştıkları fotoğrafın altında “Sonsuza kadar” notunu düşen başarılı sporcuya, kısa sürede binlerce beğeni yağdı.

Taha Akgül’ün Sevgilisi Bianka Bianka Buša ile karıştırılmaktadır. Aynı kişi değillerdir.

Bianka Buša (d. 25 Temmuz 1994), smaçör olarak oynayan Sırp voleybolcudur. 2015’te İtalya’da uluslararası kariyerine başlamadan önce ŽOK Vizura Belgrad’da oynamış ve kısa bir sürede Romen takımı CSM Târgoviște’de oynamıştır. 2017-2019 yılları arasında Polonya kulübü KPS Chemik Police’te yer aldı.

Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu olan milli güreşçi Taha Akgül, Bianka Cekusz ile dünya evine girdi. Bianka Cekusz, Macaristan kökenlidir.

Taha Akgül 22 Kasım 1990 tarihinde dünyaya gelmiştir. Türk serbest güreşçi. Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’nde beden eğitimi bölümü öğrencisidir. Ankara ASKİ Spor Kulübü’nün sporcusudur.

İNSTAGRAM HESAP BİLGİSİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Milli güreşçimizin eşi olacak Bianca fitness eğitmeni.

error: Content is protected !!