Bilecik Belediye Başkanı Melek Şubaşı kimdir? Melek Mızrak Subaşı kimdir, eşi kimdir? Yaşı?

19.10.2023
Bilecik Belediye Başkanı Melek Şubaşı kimdir? Melek Mızrak Subaşı kimdir, eşi kimdir? Yaşı?

Bilecik belediye başkanı Melek Şubaşı kimdir? Melek Mızrak Subaşı kimdir, eşi kimdir? Melek Mızrak Subaşı yaşı? Hangi parti?

Melek Mızrak Subaşı, 1988 yılında Bulgaristan’da dünyaya geldi. Küçük yaştayken ailesi Bulgaristan’dan Bilecik’e göç etti. İlk ve orta öğretimini Bilecik’te tamamlayan Subaşı, ardından üniversite eğitimi için Bulgaristan’a gitti.

Bulgaristan’da Sofya Yüksek İnşaat Mimarlık ve Jeoloji Üniversitesinde Mimarlik üzerine Lisansını tamamlayan Melek Mızrak Subaşı, aynı üniversitede tezli yüksek lisansını tamamlayarak, Bulgaristan Mimarlar Birliği tarafından ödüle layık görüldü.

Mezun olduktan sonra Mimarlar Odası üyeliğine kabul edilen Subaşı, 4 yıl boyunca kendisine ait mimarlık ofisinde çalışmalarını sürdürdü.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra Bilecik Belediye Başkan Yardımcılığı görevine başlayan Subaşı, İmar Komisyon Başkanlığı, Meclis Divan Katipliği, Kent Estetik Kurulu Asil Üyeliği, Bilecik Belediyespor Başkanlığı ve Bilecik Kadın Kooperatifi Yöneticiliği gibi çok sayıda kurum ve kuruluşta görev yaptı.

Melek Mızrak Subaşı aynı zamanda, Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, Tarihi Kentler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği gibi birliklerin doğal ve asil üyesidir. Bilecik Belediyesi Başkan Vekili görevini yürüten Melek Mızrak Subaşı, evli bir çocuk annesidir.

Fotoğraf notu:

Ekrem Başkanım Şehrimize Hoş Geldiniz!💐

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız @ekremimamoglu’nu tarihi belediye binamızda ağırlamaktan mutluluk duyduk.

Tüm vatandaşlarımızı saat 11.00’de Atatürk Parkı önünde gerçekleşecek Halk Buluşması’na ve 12.00’de Şeyh Edebali Kültür Kongre Merkezi’ndeki Halkın Esnafı Lansman Törenimize bekliyoruz.

error: Content is protected !!