Buğra Gülsoy Eşi Nilüfer Gürbüz Kimdir? Ne iş yapıyor?

08.08.2022
Buğra Gülsoy Eşi Nilüfer Gürbüz Kimdir? Ne iş yapıyor?

Buğra Gülsoy Eşi Nilüfer Gürbüz Kimdir? Ne iş yapıyor?

Nilüfer Gürbüz aslen İzmirli. Nilüfer Gürbüz’ün ailesi İzmir’in tanınmış ailelerinden. Nilüfer Gürbüz’ün babası Karşıyaka Spor’un efsane antrenörlerinden Muharrem Gürbüz. Muharrem Gürbüz aynı zamanda Milli Takım’da da oynamış eski bir futbolcu. Gelelim Nilüfer Gürbüz ne iş yapar sorusuna.

22 Şubat 1982 Ankara doğumlu olan Buğra Gülsoy, tiyatro, film ve dizi oyuncusu olup ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır.

Nilüfer Gürbüz profesyonel baleyle uğraşıyor. Aynı zamanda iyi bir pilatesçi. Ancak Nilüfer Gürbüz’ün mesleği hakkında detaylı pek bir bilgi yok.

5 yıllık ilişkileri sonrası Nilüfer Gürbüz ve Buğra Gülsoy aile ve yakın dostlarının katıldığı sade bir törenle 23 Eylül 2018’de Şile’de evlendiler.

Buğra Gülsoy bir kaç yıl önce verdiği bir röportajda eşi Nilüfer Gürbüz’e olan aşkı için çok romantik sözler söylemişti. Gülsoy, “İlk görüşte aşk lisede kaldı. Lisede birini görüp çok beğendiğimizde hissettiğimiz elde etme duygusunu aşk sanırdık. Nilüfer’le birbirimize paylaşa paylaşa âşık olduk. Bir süre konuşmalarımız oldu, sonra ilişkimiz derinleşti. “Lunapark gibi insanlarımız olsun” dedik ya, Nilüfer benim lunaparkım. Aşk paylaşarak çoğalmaktır, biz bunu yaşıyoruz” demişti.

aba Muharrem Gürbüz; Karşıyaka’nın efsanelerinden, bir dönem Milli Takım’da da oynamış eski bir futbolcu ve antrenördür. İzmir’in takımlarına yakınlığıyla tanınır ve özellikle Karşıyaka kulübü ve taraftarı tarfından kulübün önemi futbolcuları arasında görülmektedir. İzmir doğumlu olan Nilüfer Gürbüz, Buğra Gülsoy ile 5 yıllık sevgili sürecinden sonra dünyaevine girdi.

Düğün töreni sonrası giydiği ‘afterpary’ kıyafeti ise olay oldu. Derin yırtmaçlı elbisenin altına giydiği spor ayakkabılar ise beğenilmedi.

BUĞRA GÜLSOY KİMDİR: 22 Şubat 1982 Ankara doğumlu olan Buğra Gülsoy, tiyatro, film ve dizi oyuncusu olup ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Buğra Gülsoy, ilk sahne deneyimini 13 yaşında yaşamıştır. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin mimarlık bölümünden 2004 yılında mezun olan Buğra Gülsoy, Kıbrıs’ta bulunduğu süre içerisinde Kıbrıs Devlet Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda rol almış, aynı zamanda kısa film yönetmenliği ve oyunculuk da yapmıştır.

Bu filmler; Trio, Heterotopya, İnsan Üçleme, Alt Üst, Nar Yarası ve Mutlu Sondur. Kıbrıs Film Derneğinin kurucularından biri olan Buğra Gülsoy, aynı zamanda Uluslararası Kıbrıs Kısa Fim Festivali’nin proje tasarımcısı ve direktörüdür. Birleşmiş Milletler Kalkınma Projesi kapsamında düzenlenen bir yarışmada filmcilik üzerine eğitim aldı.

İlk kez 2008 yılında yayınlanan Hepimiz Birimiz İçin adlı dizi filmin başrol oyuncusu olarak Nazım karakteri ile Türk izleyicilerinin karşısına çıkan Buğra Gülsoy, dizinin ardından yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül`ün yaptığı Güneşi Gördüm filminde Berat karakteriyle beyazperdeye adım attı. Ardından Unutulmaz adlı dizide Tolga karakterini canlandırdı.

Buğra Gülsoy, Derviş Zaim tarafından yönetilen ve ilk gösterimi 2010 Altın Portakal Film Festivali’nde yapılan ve 2011 yılında gösterime girmiş olan Gölgeler ve Suretler isimli filmde Ahmet isimli bir Türk gencini canlandırmıştır.

 Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinde bir sezon boyunca Vural karakterini canlandırmıştır. Buğra Gülsoy, Kuzey Güney isimli dizide Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolleri paylaşmış ve bu dizide Güney Tekinoğlu karakterini canlandırmıştır. Sonrasında TRT 1’de yayınlanan Eski Hikaye dizisinde başrol oynamıştır ve Mete karakterini canlandırmıştır. Buğra Gülsoy, daha sonra Aşk Yeniden adlı dizide Özge Özpirinçci ile başrolü paylaşmıştır.