Buket Aydın kimdir evli mi? Aslen nereli? Buket Aydın’ın çocuğu var mı? Buket Aydın anne ve babası kimdir?

11.11.2023
Buket Aydın kimdir evli mi? Aslen nereli? Buket Aydın’ın çocuğu var mı? Buket Aydın anne ve babası kimdir?

Buket Aydın kimdir evli mi? Aslen nereli? Buket Aydın’ın çocuğu var mı? Buket Aydın anne ve babası kimdir?

Buket Aydın, 1 Ocak 1985 tarihinde Bursa’da doğmuştur. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olduktan sonra Attila İlhan’ın şiirleri üzerine master yaparak yüksek lisansını tamamlamıştır. Spikerlik ve sunuculuk eğitimini Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda alarak başarıyla mezun olmuştur. Özel bir radyoda bir yıl haber spikerliği yaptıktan sonra Kanaltürk kanalına geçmiş ve spor bülteni ardından sabah haberleri ve hafta sonu ana haber bültenlerinde sunuculuk yapmıştır.

2009 yılında CNN Türk kanalında haber sunuculuğu yapmış, ardından 2010 yılında TRT Türk kanalında “Gümüş Hilal” adlı programı sunarak kariyerine devam etmiştir. 2011 yılında NTV’ye transfer olarak haber kuşaklarında sunuculuk yapmıştır. NTV’de Gece Bülteni Kuşağı ve Ana Haber Bülteni’ni sunmuş, 2018 yılında Kanal D’ye geçerek Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başlamıştır. Aynı dönemde CNN Türk’te “40” adlı programın sunuculuğunu üstlenmiştir. 2019 yılında Kanal D Haber Dairesi Başkanlığı görevine getirilmiş, ancak 9 Mayıs 2020 tarihinde Kanal D, CNN Türk ve Demirören Medya Grubu’ndaki görevlerinden ayrıldığını açıklamıştır.

11 Ocak 2021 tarihinde Haber Global ile anlaşan Buket Aydın, “Buket Aydın ile Koltuk” programının sunuculuğunu sürdürmektedir. Aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Kumral Abdal kimdir, nerelidir? Kumral Abdal rolünü kim oynuyor? Gerçek İsmi Ne? Kumral Abdal alevimi?

Kumral Abdal, Ertuğrul Gazi’nin sancaktarıdır. Doğum tarihi ve yeri bilinmeyen Kumral Abdal’ın asıl adı Turgut olup Şeyh Edebali hazretlerinin bir müridiydi. Şeyh Edebali hazretleri Eskişehir yakınlarındaki İtburnu adlı köyde yaşıyordu. Talebelerine ilim irfan öğretip, insanlara huzur dağıtmakla meşgul olurdu. Kuruluş Osman dizisinde Kumral Abdal’ı canlandıran Emin Gürsoy, 12 Mayıs 1968 tarihinde Denizli Güney’de dünyaya geldi. 1994 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü tamamlayan, Emin Gürsoy, Antalya ve Van Devlet Tiyatroları’nda çalıştı. Kumral Abdal kimdir, nerelidir? Kumral Abdal rolünü kim oynuyor? Gerçek İsmi Ne? Kumral Abdal alevimi?

error: Content is protected !!