Burak Akyüz kimdir, kaç yaşında, nereli?

18.03.2022
Burak Akyüz kimdir, kaç yaşında, nereli?

Burak Akyüz kimdir, Burak Akyüz kaç yaşında, Burak Akyüz nereli? Dizileri ve Filmleri

Burak Akyüz 3 Ekim 1995 tarihinde Rize’de doğmuştur.

Akyüz sinema, dizi ve tiyatro oyuncusudur.

Eğitim hayatını İstanbul’da sürdüren Burak Akyüz İstanbul Bahçelievler Kemal Hasoğlu Lisesi mezunudur.

Burak Akyüz instagramda @burakakyuz kullanıcı adı ile bulunur ve 344 bin civarında takipçisi vardır 18 Mart 2022 itibariyle.

Burak Akyüz ayrıca İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Dramatik Yazarlık-Dramaturgi Anasanat Dalı Bölümünden mezundur.

dizi, sinema ve tiyatro oyuncusudur.

Burak Akyüz 3 Ekim 1995 tarihinde Rize’de doğdu. Eğitim hayatını İstanbul’da sürdüren genç oyuncu İstanbul Bahçelievler Kemal Hasoğlu Lisesi mezunudur.Liseyi tamamladıktan sonra üniversite eğitimine İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Dramatik Yazarlık-Dramaturgi Anasanat Dalı Bölümünde tamamladı ve mezun oldu. Ardından akademik kariyerine Kadir Has Üniversitesi’nde Dramatik Yazarlık alanında yüksek lisans yaparak devam etti.

Burak Akyüz üniversiteyi tamamladıktan sonra kariyerine ilk kez İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Sahne Amiri ve Reji Asistanı olarak adım attı.

En büyük çıkışını 2016 yılında Sıfır Bir dizisinde Cahil Burak rolü ile gerçekleştirdi. Ardından Sokağın Çocukları dizisi ile kariyerini sürdürdü.

Bu dizide de Yusuf rolüne hayat verdi.Burak Akyüz aynı zamanda Bella – Orhan Veli’nin Karşılıksız Aşkı ve Komedi Oyunu ve Senaryo Yazma Tekniği kitaplarını kaleme aldı.