Burak Birsen Kimdir? Burak Birsen Nereli? Burak Birsen Kaç Yaşında?

12.06.2022
Burak Birsen Kimdir? Burak Birsen Nereli? Burak Birsen Kaç Yaşında?

Burak Birsen Kimdir? Burak Birsen Nereli? Burak Birsen Kaç Yaşında?

10 Temmuz 1975 yılında Muğla’nın Bodrum ilçesinde dünyaya geldi.

1975 doğumlu olan Burak Birsen, 2022 yılı itibarıyla 47 yaşındadır.

2012 yılında evlendiği muhabir Gülşah İnce ile daha sonra boşandı. Bu evliliğinden ‘Beren’ adında kızı bulunuyor.

Beşiktaş taraftarıdır.

Burak Birsen 1.80 metre boyunda, 75 kilo ve yengeç burcudur.

Sosyal paylaşım sitesi Instagram’da @burakbirsen, Twitter’da @burakbirsen kullanıcı adıyla yer almaktadır.

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde tamamladı.

Bir dönem Ankara’da yaşayan Burak Birsen medya kariyerinde; TRT, CTV, Milliyet, Kanal D gibi basın kuruluşlarında çalıştı. 2010 yılında Fox TV’de muhabir, editör, haber istihbarat şefi ve spiker olarak işe başladı. Kış sezonunda haber mutfağında yer alırken yaz sezonunda hafta sonu günleri ana haber bültenini sundu.

Fox TV’nin tanınan ekran yüzlerinden biri olan Burak Birsen, yaz aylarında Gülbin Tosun’un hafta içi ana haber bültenini sunması dolayısıyla cumartesi ve pazar günleri ana haber bültenini sunuyor.

Burak Birsen Kimdir? Burak Birsen Nereli? Burak Birsen Kaç Yaşında?

FOX TV’de yer alan ana haber bültenlerinin sunuculuğunu Selçuk Tepeli ve İsmail Küçükkaya gibi isimlerle üstlenmektedir. Burak Birsen, FOX Haber’de yaz aylarında ana haber sunuculuğunu üstlenmektedir.

FOX TV ana haber sunucusu Burak Birsen, 1975 yılında Muğla’ya bağlı Bodrum’da dünyaya gelmiştir.

2010 yılında FOX haber ekibinde yer almadan önce TRT, CTV, Milliyet, Kanal D gibi medya şirketlerinde çalışmış ve haber şefliği yapmıştır. Daha sonra FOX TV’de haber istihbarat şefliği yapan Burak Birsen, yaz aylarında ana haber sunuculuğu yapmaktadır. Ayrıca 2010’da FOX TV haber ekibinde yer aldıktan sonra muhabirlik yapmıştır. Daha sonra Burak Birsen, yaz aylarında hafta içi FOX Ana Haber Bültenini sunmaktadır. Ek olarak Burak Birsen, FOX TV muhabirlerinden Gülşah İnce ile evlidir.

Ankara’da yaşamına devam eden Burak Birsen, Anadolu Üniversitesi mezunudur. Okuldan mezun olduktan sonra birçok televizyon kanalında çalışan Burak Birsen, kendisi gibi FOX Haber’de çalışan Gülşah İnce ile 2012 yılında evlenmiştir. Daha sonra bu evlilikten bir çocukları olan çiftin Beren Birsen adında bir kızları vardır. Ayrıca Beşiktaş taraftarı olduğu bilinen Burak Birsen’in sosyal medya hesaplarından takımına yönelik paylaşımlarda bulunduğu bilinmektedir.