Busenur Doğanay Kimdir? Selde Ölen Busenur Doğanay Kaç Yaşında?

29.12.2022
Busenur Doğanay Kimdir? Selde Ölen Busenur Doğanay Kaç Yaşında?

Busenur Doğanay Kimdir? Selde Ölen Busenur Doğanay Kaç Yaşında? Ankara’da yaşanan sel felaketinde yaşamını yitiren ve Busenur Doğanay sosyal medyanın gündeminde. Busenur Doğanay Kaç Yaşında, Ne İş Yapıyor, Busenur Doğanay Instagram Hesabı

Busenur Doğanay Ankara’da yaşanan sel felaketinde yaşamını yitirdi. Ankara Valiliği tarafından yapılan sağanak yağış uyarısı sonrası kentte birçok ev ve iş yeri sular altında kaldı. Keçiören’de bir binanın bodrum katının da su ile dolması sonucu 21 yaşındaki Doğanay yaşamını kaybederken, kayıp bir kişi için arama çalışmaları sürüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bugün için sarı uyarı yaptığı iller arasında yer alan Ankara’da akşam saatlerinde sağanak yağış etkisini gösterdi. Özellikle Keçiören, Yenimahalle ve Etimesgut ilçelerinde etkili olan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Sürücüler suyla kaplanan yollarda ilerlemekte güçlük çekti. Bazı araçlar suda sürüklendi. Birçok noktada binaların giriş katlarında bulunan ev ve iş yerlerini su bastı. Vatandaşlar, kendi imkanlarıyla suyu boşaltmaya çalışırken, itfaiye ekipleri de su tahliye etmek için çalışma başlattı.

Yenimahalle ve Keçiören ilçelerinde ev ve işyerlerinin alt katlarında su baskınları yaşandı. Ani su baskınının bir binanın bodrum katına dolması sonucu Busenur Doğanay (21) yaşamını yitirdi. İtfaiye ekiplerinin uzun çalışması sonrası Doğanay’ın cansız bedeni çıkarılarak Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Ankara Valisi Vasip Şahin, “Keçirören’de 21 yaşındaki bir genç kızımızı maalesef hayatını kaybetmiştir. Bir vatandaşımız da kayıp olarak aranıyor.” açıklamasını yaptı.