Büşra Kayalı Durmaz Kimdir? Boş Arsada Bulduğu Emziren Hemşire

03.04.2022
Büşra Kayalı Durmaz Kimdir? Boş Arsada Bulduğu Emziren Hemşire

Büşra Kayalı Durmaz Kimdir? Boş Arsada Bulduğu Emziren Hemşire

Pendik’te görev yapan acil tıp teknikeri Büşra Kayalı Durmaz, gittiği bir vakada bulunan terk edilmiş bebeğe sütannelik yapmaya başladı. Büşra Kayalı Durmaz tarafından 3 aylık bebeğe Nisa Mihriban adı verildi. Olay hakkında konuşan Büşra Kayalı Durmaz, “Bebek meme isteğinde ağlıyordu. Kendim de 14 aylık bir kız bebek annesiyim. Bu sebepten, isteğini karşılıksız bırakmak istemedim. Aldım ve emzirdim” dedi.

Kendisinin de 14 aylık bebeği olan Büşra Kayalı Durmaz, sütanneliğini yaptığı bebeğe kendi bebeğinin elbiselerinden giydirdi. Durmaz, bebeğe Nisa Mihriban adını verdi.

İstanbul Pendik’de görev yapan Acil Tıp Teknikeri Büşra Kayalı Durmaz isimli sağlık çalışanı, terk edilmiş bir bebek vakasında gittiğinde, gördüğü bebeğin aç olduğunu fark edip kendi bebeği gibi emzirdi ve bakımını üstlendi.

Sosyal medya hesabından bulduğu bebekle sık sık paylaşım yapan Büşra Kayalı Durmaz, “Şaşkın bakışlarımı mazur görün. Yeniden anne oldum. Süt anne. Senin boş bir arsaya bırakılman benim çaresizce sana denk gelmem… Yolumuzu kesiştiren kadere şükürler olsun kızım…” notlarını düştü.

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabı üzerinden Büşra Kayalı Durmaz’ın, bebek ile ilgilendiği bir video paylaşarak, “Pendik’te görevli Acil Tıp Teknikerimiz Büşra terk edilmiş bir bebek vakasına gitti. 14 aylık bebeği olan Büşra kardeşimiz aç bebeği kendi bebeği gibi emzirdi. Ertesi gün hastaneye gidip ilgilendi. Ona bebeğinin elbiselerinden giydirdi. İstek üzerine adını o koydu, Nisa Mihriban” ifadelerini kullandı.

Büşra’nın instagram hesabına @busrakayali adresinden ulaşabilirsiniz.