Büyük aile çiftliği Amanda Owen’ın kocası Clive kimdir? Baba Kaç yaşında? Büyük Aile Çiftliği son halleri

TRT Belgesel kanalında yayınlanan bu ilginç program, ıssız bir dağın başına kurulu çiftlikte bir adam, karısı ve 9 çocuğu koyun besiciliği yapıyor. Belgeselin gerçek olduğu belirtiliyor.

01.01.2023
Büyük aile çiftliği Amanda Owen’ın kocası Clive kimdir? Baba Kaç yaşında? Büyük Aile Çiftliği son halleri

Büyük aile çiftliği Amanda Owen’ın kocası Clive kimdir? Baba Kaç yaşında? Büyük Aile Çiftliği son halleri

TRT Belgesel kanalında yayınlanan bu ilginç program, ıssız bir dağın başına kurulu çiftlikte bir adam, karısı ve 9 çocuğu koyun besiciliği yapıyor.

SON GÜNCELLEME: Maalesef açıklandı Instagram Bugün ikili 22 yıllık evliliğin ardından ayrılma kararı aldı. Amanda, her ikisinin de imzaladığı bir açıklamada, “Bu kolay olmadı, ancak ikimiz de bunun ailemizin geleceği için doğru seçim olduğuna inanıyoruz” diye yazdı.

YORKSHIRE NEREDE?

North Yorkshire, Birleşik Krallık’ın İngiltere ülkesinin Yorkshire ve Humber bölgesinde iki seviyeli bir metropoliten olmayan kontluk ve yine o bölgede ve kısmen Kuzey Doğu İngiltere bölgesinde bulunan tek seviyeli metropoliten olmayan yerel bölge/boroughlar için bir “törensel kontluk”‘dur. Fiilen 1974’te kurulmuştur ve 1996’da bazı reorganizasyona uğramıştır. Yüzölçümü 8,654 km² olup İngiltere’de en büyük alanlı törensel kontluktur. Sınırları içinde “Yorkshire Dales” ve “Yorkshire Moors” boş kırları bulunur ve Kuzey Yorkshire’ın alanının %40’ı “milli Parklar” içindedir. North Yorkshire Kontluğu yerel idare merkezi Northallerton kentinde kurulmuştur.

BÜYÜK AİLE ÇİFTLİĞİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA YAYINLANIYOR?

Program pazar akşamları 20:10’da başlıyor. TRT Belgesel ekranlarından takip edebilirsiniz.

Clive, tarım dışı bir geçmişe sahip olmasına rağmen, İngiltere’deki en uzak çiftliklerden birinde yaşıyor ve işletiyor.

Clive hakkında kişisel olarak çok az şey bilinmesine rağmen, karısı Amanda ile olan ilişkisinin ayrıntıları iyi belgelenmiştir. Amanda ile ilk kez 1996’da Ravenseat çiftliğinde tanıştı ve ‘ona çok tutulduğunu’ söyledi.

O sırada sadece 21 yaşında olan Amanda, bir iş için Ravenseat’e gönderildi.

O ve Clive yavaş yavaş romantizme geçmeden önce orada arkadaş oldular. 66 yaşındaki Clive, 20 yıldan fazla, karısı Amanda’nın kıdemli – 45 yaşında. Çift, Yorkshire Dales, Swaledale’deki Keld’in yaklaşık dört mil batısında bulunan çiftlikte yaşıyor.

Amanda Owen, 188 Cm boyundadır. Amanda Owen annesi gibi modellik yapan bir kadınken, çiftçilikle ilgili bir kitabı aklına yatan bu fikri uygulamaya koyulur. Amanda Owen İngiliz Çoban yazar ve sunucu olarak geçer. 1974 doğumludur yani 47 yaşınadadır. Clive Owen ile evlidir.

Raven, Reuen, Annas,Clemmy, Edith, Miles, Sidney, Nancy Owen ve Violet Oweb isimli çokları vardır.