Çağan Efe Ak kimdir, kaç yaşında, nereli?

14.03.2022
Çağan Efe Ak kimdir, kaç yaşında, nereli?

Çağan Efe Ak oyunculuk kariyerini rol aldığı reklam filmleri, oynadığı diziler ve sinema filmleri ile inşa etmeye başladı.

Aynı zamanda lisanslı olarak Beşiktaş spor kulübünün alt yapısında oynayan Çağan Efe Ak 2021 yılında TRT1 ekranlarında başrolde oynadığı Tozkoparan İskender dizisinde canlandırdığı İskender rolü ile genç kızların hayranlık duyduğu oyuncular arasında yer almaktadır. Yeteneklerini, duruşunu ve pozitif enerjisini ekranların önünde de yansıtan yakışıklı oyuncu Çağan Efe Ak bu alanda başarılarını sürdürmektedir.

Çağan Efe Ak instagram @caganefeak kullanıcı adı ile bulunur ve 439 bin takipçisi vardır 14 Mart 2022 itibariyle.

Çağan Efe Ak boyu 1.65 cm kilosu 48 kg burcu İkizler, göz rengi ela 2021 itibari ile 13 yaşındadır.

Çağan Efe Ak Minika Go Televizyon kanalında yayınlan Alpman çizgi filminde Alpman karakterini seslendirmiştir.

Çağan Efe Ak hangi takımı tutuyor diye merak edenler için kenidisi Beşiktaş taraftarıdır. Bilindiği üzere Beşiktaş alt yapısında lisanslı olarak oynayan Çağan Efe Ak sporcu kimliği ile de ön plana çıkmaktadır. Yüzme ve Aikido sporları ile de ilgilenmektedir.

Çağan Efe Ak 6 Haziran 2007 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Memleketi aslen Edirne’dir. Annesi, babası ve 8 yaşında olan kardeşi Mert ile yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Çağan Efe Ak eğitim hayatına İstanbul’da başladı. Oyunculuğa ise ilk kez 8 yaşında başladı.

Oyunculuk kariyerini ilk kez kurumsal markaların reklam yüzü olarak başladığı reklam filmlerinde rol alarak adım attı. Rol aldığı Lc Waikiki reklamı ve ardından Vodafone reklam filmi kariyerinde büyük adımlar atmasına vesile oldu. Aynı eksende Beşiktaş alt yapısında futbol oyuncusu olarak sportif faaliyetlerini sürdüren Çağan Efe Ak’ın televizyon ekranları ve beyazperde de izleyicisi ile tanışması uzun sürmedi.

2015 yılında Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde Şehzade Murat rolü ile ilk ekran deneyimini yaşadı. 2016 yılında İçerde dizisinde Küçük Sarp rolüne hayat vererek oyunculuğunu bir adım daha öteye taşıdı.

 2016 yılı aynı zamanda beyazperde de kendisini göstermek için önemli bir yıldı. Aynı yıl Bir Gün Bir Çocuk adlı sinema filminde Latif rol ile ilk beyazperde deneyimini yaşadı ve başarı grafiğini giderek yükseltmeye devam etti.

 Televizyon ekranlarında yer almanın tanınabilirlik açsından önemi oldukça büyüktür. Bunun önemini çok iyi bilen Çağan Efe Ak 2016 yılında Güldüy Güldüy çocuk ekibinde rol alarak kitlesini geniş yelpazelere ulaştırdı.

2018 yılında beyazoerde de adını iki ayrı dev prodüksiyon sinema filmi ile duyurdu. Bu sinema filmlerinden ilki dönem filmi olan Deliler Fatih’in Fermanı sinema filmi oldu. Çağan Efe Ak bu filmde Suskun Çocuk rolü ile başarısını ortaya koydu. Aynı yıl Ailecek Şaşkınız mizah ağırlıklı komedi filminde Ferhat’ın küçüklüğü rolü ile büyük bir performans sergiledi.

2021 yılında rol aldığı Tozkoparan İskender dizisinde İskender rolü ile adını tüm Türkiye’de duyurdu ve ünü ülke sınırlarını aşarak tüm dünyaya yayılmaya başladı. Çağan Efe Ak ajansı Tonguç Akademi’dir. Günümüzde Tonguç Akademi çatısı altında oyunculuk çalışmalarını ve faaliyetlerine devam etmektedir.

Çağan Efe Ak adını annesi ve babası koymuş olup normal şartlarda yalnızca Efe adını koyacakları belirten genç oyuncu annesinin rüyasında Çağan adını gördüğünü belirterek bu nedenle Çağan Efe adını aldığını ifade etmiştir.  Çağan Efe Ak Çağan ismin iyi bir isim olduğunu, adını benimsediğini ve başka bir isim arayışına girmediğini söylemiştir.

Çağan Efe Ak PES mi FIFA mı sorusuna karşın FIFA taraftarı olduğunu belirtmiştir. Aynı eksende bilgisayar oyunları mı, playstation oyunları mı sorusuna ise yanıtı playstation oyunları cevabı olmuştur. Hayalperest ve gerçekçi kişiliğe sahip olan, bilim kurgu ve fantastik filmlere ilgi duyan Çağan Efe Ak şampiyonlar ligi maçlarını izlediğinde heyecanlandığını belirtmiştir. Müzik olarak en sevdiği türler arasında Rap ve Arabi türler yer almaktadır. Solak olan Çağan Efe Ak’ın ezberi kuvvetlidir. En sevdiği yemek mantı.