Can Kolukısa kimdir? Kaç yaşında? Can Kolukısa gençliği, Can Kolukısa kapıcılar kralı!

09.11.2023
Can Kolukısa kimdir? Kaç yaşında? Can Kolukısa gençliği, Can Kolukısa kapıcılar kralı!

Can Kolukısa kimdir? Can Kolukısa kaç yaşında? Can Kolukısa gençliği, oynadığı dziler, Can Kolukısa kapıcılar kralı! Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Can Kolukısa kimdir? Can Kolukısa kaç yaşında? Can Kolukısa gençliği, oynadığı diziler, Can Kolukısa kapıcılar kralı! sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Kapıcılar Kralı Fehmi rolündedir. Namı diğer Kılıbık Fehmi, karısından ödü kopar. eski apartman yöneticisidir. Ancak karısının sözünden çıkmadığı için spekülasyonlar artınca yöneticiliği albaya bırakmıştır.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Can Kolukısa kimdir? Can Kolukısa kaç yaşında? Can Kolukısa gençliği, oynadığı diziler, Can Kolukısa kapıcılar kralı! sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.1934 Eskişehir doğumlu usta oyuncu Can Kolukısa, daha sonra İstanbul’Aksaray’a yerleşmiştir.Eğitimini Işık Lisesinin ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Üniversite yıllarında tiyatro ile tanışan Can Kolukısa o zamanda Almanya Erlangen Üniversitesi Tiyatro Festivali’ne Yarın Başka Olacak isimli tiyatro oyunu ile katılmıştır. 1964 senesinde Pınar Kür ile evlenmiş’tir. Henüz evliliğinin 15. gününde eşi Paris’e eğitimini sürdürmek için gitmiş, Can Kolukısa ise okulun bitince eşinin yanına gitmiş ve orada Paris Sorbonne Tiyatro Enstitüsü’nde tiyatro eğitimi almıştır. Çalıştığı tiyatrolar, Oda Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Cep Tiyatrosu, Sahne Z ve Halk Oyuncuları…Bir dönem Gaziantep Şehir Tiyatrosu’nda sanat yönetmeni olarak görev yapmıştır. 1969 senesinde eşi ile boşanmıştır, biten bu evliliğinden Emrah isminde bir oğlu var.