Canan Anderson kimdir? Canan Anderson eşi kimdir? Canan Anderson doğum tarihi

06.03.2022
Canan Anderson kimdir? Canan Anderson eşi kimdir? Canan Anderson doğum tarihi

Canan Anderson İtalya Vicenza doğumludur.

Babası Amerika asıllı, annesi ise Türk’tür.

Canan Anderson instagramda @canananderson kullanıcı adı ile bulunur.

Canan Anderson‘ın 66 bin civarında takipçisi vardır. 6 Mart 2022 itibariyle.

Canan Anderson 1974 doğumlu olarak biliniyor.

Canan Anderson kendi ismi ile Youtube ve Twitter’da bulunur.

Bu videosu ile sosyal çok gündeme gelmiştir.

Canan Anderson kendi sitesinde şu bilgileri verir.

Doğum : İtalya (Vicenza)
Vatandaşlık: USA/ TC

Eğitim:

  • İstanbul Belediye Konservatuvarı 1977-1985 keman bölümü
  • Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı tam zamanlı keman bölümü 1986-1993 Lisans Keman
  • Salzburg Mozarteum Üniversitesi Keman Bölümü öğretim görevlilerinden özel üst düzey keman dersleri 1995-1996
    dan üst düzey keman tekniği dersleri
  • Farklı keman profesörlerinden keman tekniği dersleri
  • Aralıklarla alınmış keman teknik seminerleri
  • Dil: Türkçe (ana dil seviyesi) İngilizce (İyi) – Almanca (İyi)

Çok küçük yaşlarda iken annesinin bir arkadaşı Canan’ı şarkı söylerken duymuş ve o dönemde müziğe olan yeteneği keşfedilmiştir.

5 yaşında konservatuvar sınavını 1. olarak tamamlamış, kemana başlamıştır.

Okul hayatı bitince Almanya, ardından Avusturya’ya gidirek 6 sene orada yaşamıştır.

Henüz 6 yaşında iken ilk konserini veren Canan Anderson, çocukluk ve gençlik yılları günde 7 – 8 saat keman çalmakla geçmiştir.

Babası asker olduğu dönemde Amerika’dan Türkiye’ye gönderilmiş o dönemde annesi ile tanışmıştır.

Babasının tayininin İtalya Vicenza’ya çıktığını belirtmiştir.

Bu nedenle Canan Anderson’da Vicenza’da doğmuştur.

Bir kaç yıl orada yaşadıktan sonra Amerika’ya dönmüşlerdir.

Canan Anderson henüz 4 yaşında iken anne ve babasının evlilikleri son bulmuştur.

Ardından annesiyle birlikte İstanbul’a yerleşmiştir.

Mimar Sinan Üniversitesi Müzik bölümünden mezun olmuş, o dönem içerisinde yurt içi ve yurtdışın’da çalışmalarını sürdürmüştür.

1993 yılında Avusturya’ya yerleşmiş, 1994 senesinde dünyada ilk defa gösterime giren Kugeln des Sultan isimli eserde Başkemancı olarak sahne almıştır.

Salzburg Üniversite Orkestrası, Bombay Senfoni Orkestrası ve Mozarteum Orkestrası’nın yanı sıra bir çok deneyim ile çalışmalarını devam ettirmiştir.

İstanbul’a tekrar dönüş yaptıktan sonra, önemli eğlence mekanlarında programlar yapmıştır. Kendi bestelerini de yaparak ilk albümünü Nuh Tufanı ismli ile müzik severlere sunmuştur.

YOUTUBE KANALINDA AÇIKLAMA OLARAK AŞAĞIDAKİ METİN YAZAR

Türk izleyicisine kemanı sevdiren dünyaca ünlü kemancı Canan Leslie Anderson, halen devlet protokollerinde, yerel ve uluslararası etkinliklerde bir imaj ikonu olarak sahne almaktadır. Muhteşem bir keman sanatçısı olarak imzasını atan Canan Leslie Anderson, Türk dinleyiciler tarafından tanınmakta ve sevilmektedir. Elektro kemanıyla dünya ve Türk ezgilerini harmanlayan Miss Anderson, aynı zamanda dünyaca ünlü şaheserleri enstrümantal ve vokal olarak yeniden yorumluyor. 1991-1993 yılları arasında klasikten elektronik müziğe kadar geniş bir müzik yelpazesini birbirinden farklı şov ve koreografilerle icra ediyor; yurt içi ve yurt dışı şirket etkinliklerinde, lansmanlarda, kulüp performanslarında, özel davetlerde ve gecelerde sahne almaktadır. Anderson, solo performansının yanı sıra orkestrası ile gerçekleştirdiği “Canan Anderson ve The Band” projeleri ve klasik şaheserleri seslendiren Anderson Quartett ile sanat yolunda yürümeye devam ediyor. Miss Anderson’ın Türkiye’nin ve Avrupa’nın önde gelen sanatçılarından biri olduğu aşikar.

World famous violin player Canan Leslie Anderson, whom endeared violin to Turkish audience still performs as a image icon at state protocols, local and international events. Canan Leslie Anderson whom signs as a magnificent violin performer and she is recognized and beloved by Turkish audience. Miss Anderson mixes world and Turkish melodies with her electro-violin and also re-interprets world famous masterpieces instrumentally and vocal. Between the years 1991-1993.She performs a large music range from classic to electronic music with totally distinct shows and choreographies; she takes stage on company activities, launches, club performances, special invitations and nights locally and Internationally. Besides her solo performance, Anderson keeps walking on the path of art with her projects of “Canan Anderson and The Band” with her orchestra and Anderson Quartett that performs classical masterpieces. It’s obvious that Miss Anderson one of the outstanding performer of Turkey and Europe.