Caner Eler kimdir? Nerelidir? Caner Eler kaç dil biliyor?

03.08.2023
Caner Eler kimdir? Nerelidir? Caner Eler kaç dil biliyor?

Caner eler kimdir? Nerelidir? Caner Eler kaç dil biliyor?

Caner Eler, 2006’dan beri Eurosport’ta spiker, Radikal ve yayın yönetmeni olduğu Socrates Dergisi ile de yazar olarak tanınıyor. Ama rahatsızlığı çok bilinmiyor. 15 yıl önce kemik kanserine yakalandı. Hastalığı yense de iki koltuk değneği ona miras kaldı.

Kendi ağzından Caner Eler’in hayat hikayesi;

1980’de dünyaya geldim. Sağlıklı ve sporcu bir çocuk olarak büyüdüm. 5 yaşında babamı kaybetmeme karşın annem ve ailem bana çok iyi baktı.

7 yaşında basketbol oynamaya başladım. İTÜ’de oynuyor, Saint-Benoit Fransız Lisesi’nde öğrenim görüyordum.

Sonrasında 2000 senesi sonlarında sağ dizimde feci ağrılar duymaya başladım. Hem basketbolcu hem taze bir üniversite öğrencisiyken ve birçok düşüncem varken kemik kanseri olduğumu söylediler. Tıp dilinde Osteosarkom deniyor.

Yaşamın ortasına düşen bir bombaydı. Ya basketbolcu veya mühendis olacak iken kanser oldum. Üstelik bir doktor grubu beni karşılarına alıp hastalığımı yüzüme açıklamışlardı.

Yaşamsal tehlike vardı. Tedavi başlamalıydı.

Bunlar, haberi almamın ardından Nuri Bilge Ceylan filmlerindeki ‘yalnızlık duygusu ile dolu tren istasyonunda’ yalnız başıma eve gidiş için beklerken, düşündükçe idrak etmekte zorlandığım şeylerdi o sıralarda.

Ardından yalnız kalmadım hiç. Aile, arkadaşlar ve çevremdeki insanlar değişik biçimde sarıp sarmaladılar. O husuta şanslıydım.