Cansu Canbaz kimdir? Nereli? Cansu Canbaz Kaç yaşında?

19.09.2022
Cansu Canbaz kimdir? Nereli? Cansu Canbaz Kaç yaşında?

Cansu Canbaz kimdir? Nereli? Cansu Canbaz Kaç yaşında? Cansu Canbaz boşandı mı? Cansu Canbaz Emrah Efe

@cansucanbaz kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

TRT ekranlarında spor spikeri olarak görev yapan Cansu Canbaz, Ankara’da dünyaya geldi. Öğrenimine Ankara’da başladı.

TRT Spor spikeri Cansu Canbaz doğum tarihi, aslen nereli ve vikipedi bilgileri yanı sıra güzel spiker Cansu Canbaz boyu 175 cm kilosu 56 kg ve burcu Oğlaktır.

2016 yılında Cansu Canbaz Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Emrah Efe ile nikah masasına oturdu. Bu evliliklerinden çocuğu olup olmadığı bilinememektedir.

Çocukluk yıllarından beri spiker olmayı hayal etti. Liseden sonra Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde üniversite eğitimini tamamladı.

Cansu Canbaz medya ve televizyonculuk kariyerine üniversite yıllarında CNN Türk’de çalışmaya başlayarak adım attı. Ardından Başkent İletişim Bilimleri’nden spikerlik ve sunuculuk eğitimi aldı.

Türkiye’de ve Yurt dışında muhabirlik yaptı. En büyük çıkışını Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kıbrıs Özel Danışmanı Sayın Espen Eide’yle özel röportaj yaptı.

Özel yaşamında Cansu Canbaz 2016 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Emrah Efe ile nikah masasına oturdu.

Cansu Canbaz (d. 17 Aralık 1989, Ankara) TRT Spor ve TRT Spor Yıldız kanallarında sunuculuk yapmaktadır. 33 yaşında olan Canbaz bekardır. 1.75 metre boyunda ve 54 kilo ağırlığındadır. Burcu ise yaydır. Beşiktaş taraftarıdır. İngilizce’yi çok iyi konuşabilmektedir.

Gençliğini başkentte geçiren güzel sunucu, ilk orta ve lise öğrenimlerini de bu şehirde tamamladı. Lisans eğitimi için ise Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm’nü tercih etti. Sunuculuk hayatı için de Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde spikerlik eğitimini tamamladı.

Medyada çalışmaya genç yaşta karar veren Cansu Canbaz, üniversite stajını CNN Türk ve Habertürk dış haberlerde yaptıktan sonra 1 yıl İngiltere’de yaşadı. Türkiye’ye döndükten sonra TRT Haber’de yurt içinde ve yurt dışında muhabirlik yaptı. 2019 yılında spor medyasına giriş yapan deneyimli spiker, TRT Spor ve TRT Spor Yıldız ekranlarında 2022 yılı itibarıyla sunuculuk yapmayı sürdürüyor.