Cem Madra hayatını kaybetti, Cem Madra Kimdir, Neden Öldü?

04.05.2022
Cem Madra hayatını kaybetti, Cem Madra Kimdir, Neden Öldü?

Cem Madra hayatını kaybetti, Cem Madra Kimdir, Neden Öldü?

Yazar Ömer Madra’nın oğlu ve Açık Radyo’nun kurucusu Cem Madra’nın 4 Mayıs 2022’de hayatını kaybettiği bildirildi. Vefat haberi, Açık Radyo’nun Twitter hesabından, “Radyomuzun kurucularından, programcımız, dostumuz, etnolog, belgeselci ve kütüphaneci Cem Madra’yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Açık Radyo’ya sayısız katkıda bulunmuş olan dostumuzun ailesine, tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz.” sözlerine yer verilerek yapıldı.

Açık Radyo’nun kurucularından, yazar ve akademisyen Ömer Madra’nın oğlu etnolog, belgeselci ve kütüphaneci Cem Madra hayatını kaybetti.

Açık Radyo’dan yapılan açıklamada, “Radyomuzun kurucularından, programcımız, dostumuz, etnolog, belgeselci ve kütüphaneci Cem Madra’yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Açık Gazete ve Bosna Savaşı sırasında yaptığı Bosna Günlüğü programı başta olmak üzere Açık Radyo’ya sayısız katkıda bulunmuş olan dostumuzun ailesine, tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz.” ifadesi kullanıldı.

Cem Madra, “Sulukule’nin Son Günleri” belgeseline imza atmıştı.

Açık Radyo, 13 Kasım 1995 tarihinde İstanbul ili ve çevresine yayın yapmak amacıyla açılmış olan bölgesel, bağımsız ve kâr amacı gütmeyen radyo istasyonu. İstanbul ve çevresine FM 95 Mhz bandı üzerinden yayın yapmaktadır.