Cem Masis Kimdir, Mesleği Ne?

21.02.2022
Cem Masis Kimdir, Mesleği Ne?

Cem Masis 1988 doğumludur.

Cem Masis 34 yaşındadır ve babasının şirketlerinde çalışmaktadır.

Cem Masis Nükhet Duru ve Dikran Masis çiftinin oğludur.

Nükhet Duru aslen Niğdeli. 66 yaşında olan Nükhet Duru iki kez evlilik yaptı. Nükhet Duru ilk evliliğini 1987 yılında Dikran Masis’le yapar. Bu evlilikten oğlu Cem Masis dünyaya gelir.

Sahneye ara veren Nükhet Duru, oğlu Cem’in bebekliğinin doya doya tadını çıkartmayı seçer. Ama Nükhet Duru ve Dikran Masis evliliği 3.5 yılda sona erer ve ünlü sanatçı 1991 yılında boşanır.

Nükhet Duru’nun yıllardır medyadan sakladığı oğlu Cem Masis’tir.

30 yaşında olan Cem Masis babası ile çalışıyor.

Ünlü sanatçı oğlunu medyadan sakladığını belirterek şöyle diyor: -Oğlumla ilgili çok konuşmuyorum. Hayat boyu onu medyadan sakladım. Onun benim şöhretimi taşıması gerekmiyor çünkü. Bazı arkadaşları, Nükhet Duru’nun oğlu olduğunu bile bilmez. Buna hiç ihtiyaç duymadı. Şahsiyeti çok güçlü bir çocuk. Ona çok aşığım. Ama bu aşkla onu asla rahatsız etmem.

Nükhet Duru’nun ilk eşi Dikran Masis 1946 yılında İstanbul’da doğdu.

Dikran Masis, Ermeni asıllı bir iş insanıdır.

Bir şirketin sahibi ve yönetim kurulu başkanı olan Dikran Masis, bugüne dek 4 evlilik yapmıştır.

Nükhet Duru 1987 yılında Dikran Masis ile evlenmiştir. Çift, yılında ayrılmıştır. Nükhet Duru ve Dikran Masis’in Cem Masis adında oğlu vardı. Nükhet Duru 1995 yılında evlendiği Özalp Birol’dan 1999 yılında boşanmıştır.

1954 yılında Niğde’nin Bor ilçesinde dünyaya geldi. Henüz 11 yaşındayken annesiyle babasının ayrılması nedeniyle ağır bir travma yaşayan Duru, felç oldu. Bir yıla yakın bir süre yürüyemeyen ve yatalak olan Duru’nun, çok küçük yaşta yaşadığı bu büyük üzüntü onu çok etkilemişti. Kandilli Kız Lisesi’nde okurken müzikle ilgilenmeye başlayan Duru, güzel sesiyle dikkat çekiyordu. Şöhret olmayı aklına koyan şarkıcı o günlerde kendisine Ajda Pekkan’ı örnek alıyordu. 1971 yılında 17 yaşındayken Florya Deniz Kulübü’nde dans müziği orkestrasında solistlik yaparak profesyonel kariyerine başladı.