Cem Öğretir kimdir, nerelidir? Cem Öğretir kaç yaşında? Cem Öğretir eşi kimdir? Cem Öğretir boşandı mı? Neden haber sunmuyor?

28.06.2022
Cem Öğretir kimdir, nerelidir? Cem Öğretir kaç yaşında? Cem Öğretir eşi kimdir? Cem Öğretir boşandı mı? Neden haber sunmuyor?

Cem Öğretir kimdir, nerelidir? Cem Öğretir kaç yaşında? Cem Öğretir eşi kimdir? Cem Öğretir boşandı mı? Neden haber sunmuyor?

Cem Öğretir 8 Ağustos 1973, İngiltere doğumlu Türk sunucu ve habercidir. 2006 yılından beri kendisi gibi haberci ve sunucu olan Seda Öğretir ile evlidir. Çiftin, 1 kızı vardır. Haber sunmama konusu ile ilgili basında 6 ay önce çıkan haber ATV Hafta İçi Ana haber sunucusu Cem Öğretir bugün haber sunmamıştı. Bunun ardından izleyiciler, Cem Öğretir neden yok, neden haber sunmuyor merak etmişti. Konu hakkında henüz resmi açıklama yer almadı. Cem Öğretir konu hakkında resmi bir açıklama yapmadı.

Cem Öğretir kimdir, nerelidir? Cem Öğretir kaç yaşında? Cem Öğretir eşi kimdir? Cem Öğretir boşandı mı? Neden haber sunmuyor?

TV Ana Haber ile seyirci karşısına çıkan Cem Öğretir, 10 Eylül 1973 tarihinde İngiltere‘de dünyaya geldi. Çocukluğundan itibaren Eskişehir‘de yaşayan Öğretir, lisansını Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Televizyon bölümünde tamamlamıştır.

Cem Öğretir’in televizyonla ilk tanışması TRT ile oldu. TRT 3‘te Genç Haber programında muhabirlik ve spikerlik yapan Öğretir okulunun bitmesinin ardından İstanbul’a geldi.

1995 yılında 22 yaşında iken Show TV‘de stajyer muhabir olarak işe başladı ve Mehmet Ali Birand‘in 32. Gün ekibinde yer aldı. Spiker Deniz Arman’ın Star TV‘ye geçmesinin ardından 1999 yılında Star TV’ye transfer oldu. 2000 yılında da Star TV’ye Uğur Dündar’ın gelmesiyle CNN Türk‘e geçti. Belgesel, reklam ve film seslendirmeleri yaptı. CNN Türk haber merkezinde editör ve sunuculuk yaptı. 2005 yılında CNN Türk’ten de ayrıldı ve kurucuları Can Gürzap ve Arsen Gürzap olan ve İletişim Akademisi‘nde sunuculuk dersleri vermeye başladı.

2008 yılında Fatih Altaylı‘nın teklifi üzerinde Kanal 1‘e geçti ve bu kanaldan kısa bir sürede ayrıldı. Daha sonra 2008 yılında ise Haber Türk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevini yeni alan Erdoğan Aktaş‘ın ekibinde yer aldı. Habertürk‘te ana haber sunuculuğu yaptı. Habertürk’te Gün Ortası haberlerini sundu. Erdoğan Aktaş’ın 2009 yılı Ağustos ayı itibariyle ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliğine geçmesi ile birlikte Cem Öğretir de 10 Ağustos 2009 tarihinde ATV’ye geçerek Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başladı. Atv Ana Haber spikerliği görevini sürdürmektedir.

2006 yılında sunucu Seda Öğretir ile evlenen Cem Öğretir’in 1 kız çocuğu vardır.

Cem Öğretir (d. 8 Ağustos 1973, İngiltere), Türk sunucu ve haberci.

Öğretir, 10 Eylül 1973’de İngiltere’de doğdu. Çocukluğunu Eskişehir’de geçirdi. 1995’te Anadolu Üniversitesi Sinema-Televizyon bölümünden mezun oldu. 2006 yılından beri kendisi gibi haberci ve sunucu olan Seda Öğretir ile evlidir. Çiftin, 1 kızı bulunmaktadır.

İlk iş deneyimini 1995’te Show TV’de başlayıp Mehmet Ali Birand’in 32. Gün ekibinde yer alarak gerçekleştirdi. 1999 yılında Show TVden ayrılıp Star TV’ye geçti. 2000 yılında Uğur Dündar’ın gelmesine rağmen Star TV’den ayrılarak CNN Türk’e geçti. CNN Türk haber merkezinde editör ve sunuculuk yapmıştır. 2005 yılında CNN Türk’ten ayrılıp Dialog Anlatım İletişim’de ve İletişim Akademisi’nde sunuculuk dersleri vermektedir. 2008 yılında kısa bir süre Fatih Altaylı’nın teklifi üzerinde Kanal 1’e geçti ve bu kanaldan ayrıldı. Daha sonra Erdoğan Aktaş’ın ekibinde yer alan Öğretir, Habertürk’te Gün Ortası haberlerini sundu. Aktaş’ın atv ve a Haber’e geçmesiyle birlikte, Öğretir de 10 Ağustos 2009’dan beri atv’de Ana Haber Bülteni’ni sunmaktadır. 2012 yılında Burç Kolejinde Ayrıca Burç Koleji bünyesinde Sunuculuk ve Diksiyon Kulübü dersleri vermiştir.