Çetin Ünsalan kimdir? Çetin Ünsalan nereli? Çetin Ünsalan eşi kimdir?

21.07.2022
Çetin Ünsalan kimdir? Çetin Ünsalan nereli? Çetin Ünsalan eşi kimdir?

Çetin Ünsalan kimdir? Çetin Ünsalan nereli? Çetin Ünsalan eşi kimdir? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Çetin Ünsalan kimdir? Çetin Ünsalan nereli? Çetin Ünsalan eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Meslekte 28’inci yılında olan Çetin Ünsalan, dergiden gazeteye, internetten televizyonculuğa kadar her alanda, muhabirlikten köşe yazarlığına, editörlükten haber yayın yönetmenliğine kadar uzanan bir çizgide farklı görevler yaptı. Son 18 yıldır televizyonda ekonomi haberciliğini yürütüyor. 

4 bini aşkın canlı yayında ana haber sonu yorumdan, özel ekonomi programlarına, açık oturumlardan fuarlardan canlı yayınlara kadar farklı formatlarda haberciliğini sürdürdü. Yazılı basında ekonomi dergileri dışında Ekonomik Durum, Forum Diplomatik ve Tercüman gazetelerinde görev yapan Ünsalan, görselde de Expochannel, Business Channel, Kanal Biz, Ulusal Kanal, KRT TV ve Woman TV’de gazeteciliği sürdürdü. 

Kanaltürk’ün yayın ortağı olarak kurulan Shopping TV projesinde de Yayından Sorumlu Müdür olarak hizmet veren Çetin Ünsalan, Kanal Biz döneminde haftada bir gün SkyTürk’de, Ulusal Kanal döneminde de sırasıyla BJK TV ve KRT TV’de haftalık programlar yaptı. 4 Kasım 2016 tarihine kadar Ulusal Kanal’da hafta içi her gün yayınlanan Ekopolitik programını hazırlayıp sundu. 16 Eylül 2019’a dek KRT Kültür TV’de pazartesi akşamları Ekonomi Gazetecisi Selçuk Geçer ve Ekonomist Oğul Aktuna ile birlikte ‘3GEN’ programıyla yayıncılığını sürdürdü. Halen Woman TV’de hafta içi her gün saat: 16.00- 17.00 diliminde Eko Kadın programını hazırlayıp sunan Ünsalan, hafta içi her gün saat: 10.00 – 12.00 arasında da 105.8 ST Endüstri Radyo’da Reel Piyasalar ve İşte Gündem isimli arka arkaya 2 program yapıyor. Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Çetin Ünsalan kimdir? Çetin Ünsalan nereli? Çetin Ünsalan eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Ünsalan, (www), paraanaliz.com, reelpiyasalar.com, ulusal.com.tr, ekonomigundemi.com sitelerinde haftaiçi her gün, tuketicipostasi.com sitesinde ve günlük Edirne Ahval Gazetesi’nde Pazartesi günleri köşe yazarlığı yapıyor. Bir dönem Aydınlık Gazetesi’nde de köşe yazarlığı yapan Çetin Ünsalan, halen sektörel yayınlar olan AYSADVizyon ve Saraciye Dergileri’nde Yazı İşleri Müdürlüğü görevlerini yürütüyor. 

Daha önce aynı zamanda kurucu üyesi olduğu Uluslararası Teknoloji Birliği’nin Başkan Yardımcılığı ve Denetim Kurulu Başkanlığı, Uluslararası Patent Birliği’nin İstanbul Şubesi’nde de Başkan Yardımcılığı yapan Ünsalan, Projekent’in ve Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Birliği’nin Kurucu Üyesi ve halen Siyaset Üstü Düşünce Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve Ekonomi Gazetecileri Derneği’nde de Yönetim Kurulu Üyesi. 

Reel Piyasalar programıyla Tüketiciye Saygı: 2007 Özel Ödülü’ne, Tüketiciye Saygı:2006 TV Programı Ödülü’ne ve Sektör Meydanı ile de 2003 Yılı Yalıtım Bilincine Katkı Plaketi’ne, 2012 yılında İstanbul Haber Flaş Gazetesi’nin Onur Ödülü’ne, 2016 yılında Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği’nin Ekonomi Dalında Yılın Gazetecisi Ödülü’ne, 2017 yılında da ANA Dergisi’nin Onur Ödülü’ne, 2019 yılında İstanbul Fatih Rotary Kulübü tarafından da ‘Ekonomist’ olarak ‘Meslekte Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Çetin Ünsalan kimdir? Çetin Ünsalan nereli? Çetin Ünsalan eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.