Mahinur Özdemir Göktaş kimdir? Nereli? kaç yaşında? Eşi kimdir?

24.11.2023
Mahinur Özdemir Göktaş kimdir? Nereli? kaç yaşında? Eşi kimdir?

Mahinur Özdemir Göktaş kimdir? Mahinur Özdemir Nereli? Mahinur Özdemir kaç yaşında? Mahinur Özdemir Eşi kimdir? Mahinur Özdemir Göktaş’ın biyografisi? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Mahinur Özdemir Göktaş kimdir? Mahinur Özdemir Nereli? Mahinur Özdemir kaç yaşında? Mahinur Özdemir Eşi kimdir? Mahinur Özdemir Göktaş’ın biyografisi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş oldu. Mahinur Özdemir Göktaş, evli ve 2 çocuk annesidir. Aslen Konyalı olan Mahinur Özdemir Göktaş, 1982’de Belçika’da doğdu. Brüksel ULB Üniversitesi İnsan Kaynakları Mühendisliği Bölümünde Lisans, Kamu Yönetimi alanında da master yaptı.

Şehir planlama, imar, çevre, konut sorunu ve iş yerlerinde ayrımcılık konularında çalışmalar sürdürdü. 24 Haziran 2009’da Hristiyan Demokrat çizgideki CDH’den milletvekili seçildi ve ülkenin ilk başörtülü milletvekili oldu. 2015’te Ermeni soykırımını tanımadığı gerekçesiyle partisinden ihraç edildi. Siyasete bağımsız milletvekili olarak devam etti.

12 Eylül 2019’da Türkiye’nin Cezayir Büyükelçisi olarak atandı. Türkiye’nin Kuzey Afrika’ya atadığı ilk kadın büyükelçi oldu. Mahinur Özdemir Göktaş, ana dilleri Türkçe ve Fransızca’nın yanı sıra Felemenkçe, İngilizce ve Latince bilmektedir.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Mahinur Özdemir Göktaş kimdir? Mahinur Özdemir Nereli? Mahinur Özdemir kaç yaşında? Mahinur Özdemir Eşi kimdir? Mahinur Özdemir Göktaş’ın biyografisi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.