Check out a new reel from ne demek instagram? Check out a new reel from ne demek türkçesi?

22.05.2022
Check out a new reel from ne demek instagram? Check out a new reel from ne demek türkçesi?

Check out a new reel from ne demek instagram? Check out a new reel from ne demek türkçesi?

İngilizce’de real, Fransızca’da reel şeklinde bulunan bu kelime dilimize Fransızca’dan geçmiştir. Dolayısıyla biz kelimenin reel halini kullanıyoruz.

Genel anlamda İngilizce üzerinden check-out, ‘Kontrol etmek’ biçiminde ifade edilmektedir. Herhangi bir durumu ya da olayı kontrol etmek şeklinde anlatılmaktadır. Alışveriş üzerinden de ödeme seçeneği olarak değerlendirilmektedir.

Check Out Yapmak Nedir?

Check out yapmak POS cihazı üzerinden kolayca ödeme işlemi yapmak anlamına gelmektedir. Müşteri ödeme ekranı doldurmak yerine hızlı şekilde işlem yapma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca müşterinin ürünleri incelemesi ile beraber bu ürünler üzerinden ödeme gerçekleştirmesi şeklinde ifade edilmektedir. İngilizce kökenli bir kelime grubu olması ile beraber Türkçede farklı biçimlerde değerlendirilmektedir.

Kontrol edin ve şuradan yeni bir makara oluşturun.

İnstagram Reels, Instagram Stories’in aksine 24 saat sonra kaybolmayan kısa ilgi çekici videolar oluşturmanıza ve paylaşmanıza olanak tanıyan bir içerik formatıdır.

Başlangıçta bir “TikTok taklitçisi” olarak eleştirilmesine rağmen Instagram Reels, etkileyicilerden, markalardan ve kullanıcılardan olumlu tepkiler aldı. Birçok içerik oluşturucu, Makaraları kucaklarken TikTok’taki varlıklarını da büyüttü. Sephora, Walmart ve Beardbrand gibi markalar zaten Reels kullanıyor.

Peki, Instagram Makaraları nedir? O nasıl çalışır? Bir marka olarak bunu pazarlama stratejinizde nasıl kullanabilirsiniz? Aşağıda tüm sorularınızın cevapları var.
Instagram makaraları nedir?

Instagram Makaraları, 60 saniyeye kadar uzunlukta olabilen videolardır.

TikTok’a benzer şekilde Reels, kullanıcıların ilgi çekici ve eğlenceli video görüntüleri oluşturmasına olanak tanıyan bir dizi düzenleme aracı sunar. Makaralar birden fazla video klip, filtre, resim yazısı, etkileşimli arka plan, çıkartma ve daha fazlasını içerebilir.

Trend olan Makaralarla dolu kaydırılabilir bir sekmeye (TikTok For You sayfasının Instagram versiyonu), Instagram uygulamasının ana sayfasının altındaki Makaralar simgesinden erişilebilir: