Çiğdem Ceylan kimdir? Çiğdem Ceylan evli mi? Eşi, sevgilisi?

18.07.2022
Çiğdem Ceylan kimdir? Çiğdem Ceylan evli mi? Eşi, sevgilisi?

Çiğdem Ceylan kimdir? Çiğdem Ceylan evli mi? Eşi, sevgilisi?

İktisat eğitimi alan Ceylan, daha sonrasında diksiyon ve spikerlik kursu aldı. Aldığı eğitimler sonrasında Ekonomi TV ekranlarında sunuculuk yapan Ceylan, bu kanalda Ekometre programını sundu. Kariyerine spor programlarıyla devam eden başarılı sunucu, uzun yıllardır A Spor ekranlarında boy gösteriyor.

Çiğdem Ceylan kimdir? Çiğdem Ceylan evli mi? Eşi, sevgilisi?

Güzel sunucu Çiğdem Ceylan 29 Temmuz 1987 İstanbul doğumludur. 34 yaşındadır. Aslen Karadenizlidir. Annesi tarafından ise Bulgaristanlıdır.

Turkuvaz Medya’ya bağlı A Spor’da sunuculuk görevi üstlenmektedir. Genellikle sabah saatlerinde futbolun nabzını tutmakla birlikte ağırladığı konuklarla birlikte gündeme yön vermektedir.

Sosyal hayatında ise gezmeyi çok seven Ceylan, Ruhum Yollarda isimli blogunda gittiği ülkeleri kaleme almakta ve oldukça başarılı içerikler üretmektedir. En sevdiği ülke Hollanda olabilir çünkü senede 4-5 kez gittiğini ifade etmiştir.

Ümraniye Anadolu Lisesi’nde ortaöğretimini tamamlayan Çiğdem Ceylan, İstanbul Üniversitesi’nde Ekonomi bölümünden mezun oldu.

Aynı üniversitede işletme alanında yüksek lisans yaptı. Ayrıca Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde spikerlik ve sunuculuk dersleri aldı. Aynı akademide diksiyon ve sunum becerileri hakkında da öğrenim gördü.

Ekonomi alanlarında gördüğü öğrenimlerin ardından Çiğdem Ceylan’ın televizyon dünyasına girişi de bu yönde oldu. Dünya Ekonomi TV’de 8 ay çalıştı.

Ekometre, Çalışma Hayatı ve Reel Analiz ile izleyicilerin karşısına çıktı. 2014 yılının ekim ayından itibaren A Haber ve A Spor’da görevler aldı. Şu anda Sabah Sporu programını sunmaktadır.

12 Mart 2022 itibarıyla “7 yıldır sürdürdüğüm Sahab Sporu programına hafta içi veda ediyorum. Artık sizlerle A Spor’da öğleden sonra buluşacağız.

Master eğitimimi ve kariyerimi beraber yürüteceğim. Farklı ve yoğun bir döneme giriyorum. Bu arada her cumartesi yine Sabah Sporu ile beraberiz” açıklaması yapmıştır.

Dünya Ekonomi TV, A Haber ve A Spor ..