Çiğdem Günal Kimdir? Kaç yaşında?

24.08.2022
Çiğdem Günal Kimdir? Kaç yaşında?

Tivibu Spor’un başarılı sunucuları arasında yer alan Çiğdem Günal 19 Temmuz 1987 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Ortaokul eğitimini Aydoğdubey İlköğretim ve Ortaöğretim Okulu’nun ardından Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi’nde tmamaladı. Üniversite eğitimi için İstanbul’un yolunu tuttu ve marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitede İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladı. Dialog Anlatım ve İletişim Merkezi’nde spikerlik ve diksiyon dersleri aldı.

Çiğdem Günal 19 Temmuz 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokulu ve ortaokulu Bursa’nın Yenişehir ilçesinde bulunan Aydoğdubey ilköğretim ve ortaöğretim okulunda okudu. Lise eğitimine yine Yenişehir’de devam ederek Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladı. Ardından yine Marmara Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. Aynı zamanda Dialog Anlatım ve İletişim merkezinde spikerlik ve diksiyon dersleri aldı.
Kariyeri

Meslek kariyerine ilk olarak okuduğu bölümden dolayı özel bir bankada kurumsal bankacılık alanında çalıştı. Küçüklüğünden beri hayalini kurduğu spikerlik ve sunuculuk mesleğini yapmak için gerekli eğitimlerini alarak spikerlik kariyerine Beşiktaş Tv (BJK TV) ile adımını attı.

2016-2017 yıllarında orada yer aldı. Beşiktaş Tv’de çeşitli programların ve haber bülteninin sunuculuğunu üstlendi. 2017 yılında Beşiktaş Tv’den ayrılarak Katar’a yerleşti. Yaklaşık üç yıl boyunca meslek kariyerine ara vererek Katar’da yaşadı.

2020 yılında Türkiye’ye dönerek Tivibu Spor kanalında çalışmaya başladı. Tivibu Spor’da hafta içi her gün yayınlanan haber bültenlerinin sunuculuğunu yaptı. Aynı zamanda ‘Her Gün Spor’ isimli programda da yer alarak birçok konuğu ağırladı. Günal günümüzde hala Tivibu Spor kanalındaki meslek kariyerine devam ederek Haberler, Ana Haber ve Her Gün Spor isimli programların sunumunda yer almaktadır.

iğdem Günal’ın kazandığı ödüller

  • Altın Melek Ödülleri: Yılın En İyi Kadın Spor Programı Sunucusu
  • Uluslararası Kristal Elma Ödülleri: Yılın En İyi Spor Programı
  • Uluslararası İş İnsanları Zirvesi: En İyi Çıkış Yapan Spor Programı
  • The Best of Time Ödülleri: Yılın En İyi Kadın Spikeri
  • Uluslararası Zirve Ödülleri: Yılın En İyi Spor Röportajı
  • Altın Marka Ödülleri Yılın En İyi Kadın Spor Sunucusu
  • 2. Uluslararası Elmas Ödülleri Yılın En Başarılı Kadın Spikeri
  • Moon Life Yılın En İyi Kadın Spor Spikeri
  • Altın Melek Ödülleri Yılın En İyi Spor Programı Sunucusu