Cihan Kolivar kimdir? Cihan Kolivar Nereli? Cihan Kolivar kaç yaşında? Biyografisi oku

15.05.2022
Cihan Kolivar kimdir? Cihan Kolivar Nereli? Cihan Kolivar kaç yaşında? Biyografisi oku

Cihan Kolivar kimdir? Cihan Kolivar Nereli? Cihan Kolivar kaç yaşında? Biyografisi oku

Cihan Kolivar Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Genel Başkanıdır.

Cihan Kolivar Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Genel Başkanı 02/08/1957 Kaptanpaşa

Cihan Kolivar twitterda @cihhankolivar2 kullanıcı adı ile bulunur.

2 Yıl önce gündem olmuştu.

Ekmek fiyatlarının düşük olduğunu düşüncesini savunan Kolivar daha önce yaptığı bir açıklamada, “Bana kalsa ekmeği 5 liraya yediririm israf olmasın diye. Siz hiç çöpte sucuk, pastırma, kavurma gördünüz mü? Göremezsiniz, çünkü pahalı” demiş dikkatleri üzerine çekmişti. 

Kolivar ayrıca Türkiye’de “ruhsatsız ekmek üretimi” sorunu bulunduğunu belirterek bazı tespitlerini dile getirmişti. 

Ekmeğin pahalı olması halinde israfın azalacağını savunan Kolivar bu düşüncesini şu ifadelerle desteklemişti:  “Siz hiç çöpte sucuk, pastırma, kavurma gördünüz mü? Göremezsiniz, çünkü pahalı…”

7 Nisan 1976 yılında Rize’nin Çayeli ilçesinde dünyaya gelen Ayşenur Kolivar, müzisyenliğinin yanı sıra akademisyenlikde yapmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans ve yükesk lisans yapmıştır.

Kendine özgü ses tonu ve tarzı ile gönülleri fetheden sanatçı, “Bahçeye Hanımeli, Yüreğine Sor Orijinal Film Müzikleri, Karadeniz’e Kalan, Karadeniz’e Kalan 2” albümlerini de çıkarmıştır.

Çeşitli çalışmalarda vokallik yapan Ayşenur, Boğaziçi Üniversitesi’nin Folklor Kulübü’nde vokallik ve eğitmenlik, Kardeş Türküler Projesi’nin ‘Kardeş Türküler’ albümünde vokallik yapmıştır.

Kazım Koyuncu, Gökhan Birben, Nikos Mihailidis, Birol Topaloğlu gibi isimlerle ortak çalışmalarda bulunmuştur.

Yüreğine Sor filminde ‘Ela Ela Leose’, Benim İçin Üzülme dizisinde ‘Ahmedum oy’ Kırgın Çiçekler dizisinde ‘E asiye (Gyuli Çkimi)’, Sen Anlat Karadeniz’de ‘Ay Ağıtı’ gibi şarkıları seslendirmiştir.