Daflon nedir? Ne işe yarar? Daflon cinsellik faydası var mı? Daflon kullananlar Yorumları? daflon-cinsellik-faydası var?

17.10.2023
Daflon nedir? Ne işe yarar? Daflon cinsellik faydası var mı? Daflon kullananlar Yorumları? daflon-cinsellik-faydası var?

Daflon nedir? Daflon cinsellik faydası var mı? Daflon kullananlar Yorumları? Daflon Zayıflatır mı? Daflon nedir? Daflon cinsellik faydası var mı? Daflon kullananlar Yorumları? daflon-cinsellik-faydası var?

Daflon, %90 diosmin ve %10 hesperidin içeren, oral mikronize saflaştırılmış bir flebotonik flavonoid fraksiyonudur. Laboratoires Servier tarafından üretilir ve genellikle kan damarlarının bozukluklarını tedavi etmek veya yönetmek için kullanılır.

Daflon 500 Venotonik ve venoprotektör grubuna aittir. Alt ekstremitelerde, venöz tonüs yetmezliği üzerinde etkilidir. DAFLON 500, • Kronik venöz yetersizliğinde: – ağırlık ve şişkinlik hissi, venöz bacak ödemi – ağrı – gece gelen kramplar, • Hemoroid krizlerine ait fonksiyonel belirtilerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Daflon Basurda faydası nedir? Daflon; Makat bölgesindeki toplar damarları kısmen daraltarak ağrı, şişlik ve kanamayı azaltır. Önemli bir yan etkisi yoktur sürekli kullanımda günde 2 tablet, şikayetin çok arttığı dönemlerde ise günde 4-6 tablet alınır. Doxium: Daha çok mikrodolaşımı düzenleyerek toplar damar dönüşünü rahatlatır.

Daflon Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Daflon, etken maddeleri Diosmin ve Hesperidin olan, ağız yolu ile alınan bir film tablettir. Yardımcı madde olarak içeriğinde jelatin (sığır kaynaklı), magnezyum stearat, mikrokristalin selüloz, sodyum nişasta glikolat, talk, gliserol, makrogol 6000, magnezyum stearat, kırmızı demir oksit, sodyum lauril sülfat, titanyum dioksit, sarı demir oksit, metilhidroksipropil selüloz maddeleri yer almaktadır. İlacın etken maddesine ve yardımcı maddelerine karşı aşırı duyarlılık veya alerji durumlarında kullanılmaması önerilmektedir. Daflon, venotonik (toplardamarların duvarındaki elastik liflerin büzülme potansiyellerini düzenleyen) ve venoprotektör (toplardamarları koruyucu) ilaç grubuna aittir. Alt ekstremitelerde (uyluk, bacak ve ayak), venöz tonüs yetmezliği toplardamarların daralma potansiyelleri üzerinde etkilidir.

Daflon Ne İçin Kullanılır?

Daflon, kronik toplar damar yetersizliği belirtileri olan ağırlık ve şişkinlik hissi, varis, bacak ödemleri, gece oluşan ağrı ve krampların tedavisi ile hemoroid krizlerine ait işlevsel şikayetlerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Daflon Reçetesiz Alınır Mı?

Daflon, bir dönemler reçetesiz satılabilmekteyken yeni gelen düzenlemeler ile artık reçeteli olarak satılmaktadır.

Daflon Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daflon kullanmak isteyenler için dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Hastaların ilaçtan en verimli sonucu alabilmeleri ve ilaç ile ilgili herhangi bir aksi durum yaşamamaları için bu konulara dikkat etmeleri önerilmektedir. Daflon kullanırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

Akut hemoroid krizlerinde Daflon kullanacaklar için bu ilacın uygulanması, diğer anal şikayetlerin spesifik tedavisi için uygun görülmemektedir.

Akut hemoroid krizlerinde Daflon kullanacaklar için tedavi süresi kısa tutulmalıdır. Hemoroid ile ilgili semptomların ve belirtilerin 15 gün içerisinde geçmediği durumlarda kişilerin doktorlarına başvurmaları önerilmekte ve tedavi yönteminin gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Venöz dolaşım rahatsızlıklarında Daflon kullanacaklar için bu ilacın sağlıklı bir yaşam biçimi içerisinde uygulanması gereklidir. İlaç kullanımı süresince kişiler güneşe ve sıcağa maruz kalmaktan kaçınmalıdırlar. Kişilerin uzun süreli ayakta durmamaları gerekmekte ve ilaç kullanımı süresi boyunca aşırı kilo almamaya özen göstermeleri gerekmektedir.

Daflon kullanımında dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili geçmiş dönemlerde olsa dahi herhangi bir sorunu olan kişilerin ilaç kullanımı için doktorlarına danışmaları gereklidir.

Daflon Nasıl Kullanılır?

Daflon kullanacak kişilerin kullanım talimatlarını birebir yerine getirmeleri tedavinin tamamlanması ve maksimum verim alınabilmesi için önemlidir. Daflon kullanacak kişiler için kullanma talimatları şu şekildedir:

Kişilerin, ilacı doktorlarının reçete ettiği şekilde kullanmaları gerekmektedir. İlacın kullanımı ve tedavi süresi boyunca mutlaka kişiler doktorlarının direktiflerine uymalıdırlar. Doktor direktifleri dışındaki ilacın yanlış kullanımı hastalığın gidişatını olumsuz etkilemekte ve kişilerin sağlığına zarar vermektedir.

İlacın kullanımı sırasında her doz bir bardak dolu su ile birlikte alınmalıdır.

Daflon kullanacak kişiler ilacın her dozunu tok karnına almaları gerekmektedir.

Daflon sığır kaynaklı jelatin maddesi içermektedir. Doktora danışılmadan ilaç kesilmemelidir.

Daflon Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Daflon kullanımı sırasında bazı olası yan etkiler görülebilmektedir. Bu yan etkilerin görülmesi dahilinde mutlaka kişilerin doktorları ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Görülebilecek olası yan etkiler şunlardır:

Daflon kullanan kişiler kullanım süresi boyunca karın ağrısı, nefes alma sırasında ve yutma sırasında güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişkinlik, göz kapağında ödem gibi bir durum ile karşılaşırlar ise en kısa sürede doktorlarını bilgilendirmeleri gerekmektedir.

Daflon kullanımı süresi boyunca kişilerde hafif yan etki olarak mide rahatsızlıkları veya ishal, hazımsızlık, kusma, bulantı görülebilmektedir.

Daflon kullanımı sırasında kişilerde seyrek düzeyde olmak üzere sersemlik, baş ağrısı, kırıklık, döküntü ve kaşıntı görülebilmektedir.

Tüm bu olası yan etkilerin dışında herhangi bir olağan dışı yan etki ile karşılaşan kişilerin acil olarak doktorlarını bilgilendirmeler ve tedavi yöntemini gözden geçirmeleri gerekmektedir.

Daflon Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Daflon kullanımı sırasında kişilerin bilgi sahibi olması ve uygulaması önerilenler şunlardır:

Daflon film tabletin etken maddelerinden herhangi birine karşı veya yardımcı madde içeriklerinden en az birine karşı alerjisi bulunan kişilerin ilacı kullanmamaları gerekmektedir.

Daflon hemoroid (basur) tedavisi için kullanılıyor ise ilacın etkisini maksimum seviyede gösterebilmesi için ilaç kullanım süresi boyunca lifli yiyeceklerin tüketilmesi ve bol miktarda su içilmesi önerilmektedir.

Daflon film tableti hamilelik ve emzirme dönemleri sırasında kullanmak isteyen kişilerin doktorlarına danışmadan ilacı kullanmamaları gereklidir. Emzirme dönemlerinde alınan ilaç, anne sütüne geçebilmekte ve emzirilen bebeğe zarar verebilmektedir.

Kişilerin Daflon kullanım süresi boyunca muayene için doktora veya hastaneye gittiklerinde doktorlarına bu ilacı kullandıklarını belirtmelidirler.

Daflon içeriğinde sodyum nişasta glikot yer almaktadır. Bu durum, kontrollü sodyum diyetinde olan kişiler tarafından göz önünde bulundurulmalıdır.

Yeterli veri bulunmadığından dolayı Daflon’un çocuklarda ve 18 yaş altındaki ergenlerde kullanımı önerilmemektedir.

NOT: Sitede yer alan bilgiler kesinlikle doktor tavsiyesi değildir, en doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. 

Daflon cinsellik faydası var mı? Daflon kullananlar Yorumları

Daflon 500 Venotonik ve venoprotektör grubuna aittir. Alt ekstremitelerde, venöz tonüs yetmezliği üzerinde etkilidir. DAFLON 500, • Kronik venöz yetersizliğinde: – ağırlık ve şişkinlik hissi, venöz bacak ödemi – ağrı – gece gelen kramplar, • Hemoroid krizlerine ait fonksiyonel belirtilerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Daflon; Makat bölgesindeki toplar damarları kısmen daraltarak ağrı, şişlik ve kanamayı azaltır. Önemli bir yan etkisi yoktur sürekli kullanımda günde 2 tablet, şikayetin çok arttığı dönemlerde ise günde 4-6 tablet alınır.

Daflon Tablet ve Doxium Kapsül ve Venoruton Forte bu ilaçlardır. Bu ilaçların mutlak surette doktor muayenesi ve renkli Doppler ile yapılacak varis muayenesi sonrasında varis hastalığının teşhisi sonrasında kullanılması gereklidir. Bu ilaçların doktor tavsiyesi dışında kullanılması tehlikeli olabilir. Bilindiği kadarıyla reçetesiz satılır. sabah 2 akşam 2 şeklinde kullanılır.

Emziriyorsanız bu ilacı kullanmayınız. DAFLON 500 araç veya makina kullanmanızı etkilemez. Daflon 500’ün herhangi bir ilaçla bilinen bir etkileşimi bulunmamaktadır.

DAFLON 500 nedir ve ne için kullanlr?
• DAFLON 500 mg film kapl tablet, 60 tabletten oluan blister ambalajda bulunmaktad r.
• Daflon 500 Venotonik ve venoprotektör grubuna aittir. Alt ekstremitelerde, venöz tonüs
yetmezli!i üzerinde etkilidir.
DAFLON 500,
• Kronik venöz yetersizli!inde:

 • a! rl k ve ikinlik hissi, venöz bacak ödemi
 • a!r
 • gece gelen kramplar,
  • Hemoroid krizlerine ait fonksiyonel belirtilerin
  tedavisinde kullan lmaktad r.

DAFLON 500’ü kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
DAFLON 500’u a&adaki durumlarda KULLANMAYINIZ
• E!er etkin maddeye veya DAFLON 500’ün içerdi!i herhangi bir maddeye a r duyarl ysan z
(alerjik).
DAFLON 500’ü a&adaki durumlarda D KKATL KULLANINIZ
• Akut hemoroid krizlerinde:

 • Bu ilac n uygulanmas , di!er anal ikayetlerin spesifik tedavisi için uygun de!ildir.
 • Tedavi k sa süreli olmal d r. Hemoroid semptomlar 15 gün içinde geçmedi!i taktirde
  doktorunuza bavurulmal ve tedavi gözden geçirilmelidir.
  • Venöz dola m hasal klar nda:
 • Bu ilaç sa!l kl bir yaam çerçevesinde uygulanmal d r. Günee ve s ca!a maruz
  kalmay n z, uzun süre ayakta durmay n z ve a r kilo almamaya özen gösteriniz.
  “Bu uyar lar geçmiteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza
  dan n z”.
  DAFLON 500’ün yiyecek ve içecek ile kullanlmas
  Dozlar yemek ile birlikte al nmal d r.
  Hamilelik
  %lac kullanmadan önce doktorunuza veya eczacnza dan”nz.
  Yeterli çal ma olmad ! ndan hamilelik döneminde kullan mdan kaç n lmal d r.
  Tedavi srasnda hamile olduunuzu farkedereniz hemen doktorunuza veya eczacnza dan”nz.
  Emzirme
  %lac kullanmadan önce doktorunuza veya eczacnza dan”nz.
  Emziriyorsan z bu ilac kullanmay n z.
  Araç ve makina kullanm
  DAFLON 500 araç veya makina kullanman z etkilemez.
  Dier ilaçlar ile birlikte kullanm
  Daflon 500’ün herhangi bir ilaçla bilinen bir etkileimi bulunmamaktad r.
  Eer reçeteli veya reçetesiz herhangi bir ilac “u anda kullanyorsanz veya son zamanlarda
  kullandnz ise ve lütfen doktorunuza veya eczacnza bunlar hakknda bilgi veriniz