Danıştay Başsavcısı Sayın Abdülkadir ATALIK kimdir? Nerelidir?

01.12.2023
Danıştay Başsavcısı Sayın Abdülkadir ATALIK kimdir? Nerelidir?

Danıştay Başsavcısı Sayın Abdülkadir ATALIK kimdir? Nerelidir? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Danıştay Başsavcısı Sayın Abdülkadir ATALIK kimdir? Nerelidir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Abdulkadir Atalık, 20 Ekim 1960 tarihinde Düzce’de doğmuş bir Türk valisi ve Danıştay üyesidir. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1982 yılında mezun olduktan sonra avukatlık stajı yapmıştır. 1984 yılında Kaymakam Adayı olarak Devlet Memurluğu’na başlamış ve Darende, Kemah, Uludere, Güçlükonak ve Boğazlıyan Kaymakamlığı gibi görevlerde bulunmuştur. İçişleri Bakanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü ve Personel Daire Başkanlığı gibi önemli görevleri de üstlenmiştir.

1989-1991 yıllarında İngiltere’de “Public Order” (Kamu Düzeni) konusunda yüksek lisans yapmıştır. Ocak 2000’de Devlet Planlama Teşkilatı’na geçerek Personel Daire Başkanlığı ve daha sonra Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. 2003 yılında Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı’na atanmıştır. 19 Aralık 2008 tarihli Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile Çanakkale Valisi olarak atanmıştır. 2011 yılında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Danıştay üyeliğine atanmış, daha sonra 12 Temmuz 2018 tarihinde Danıştay Başsavcılığı’na seçilmiştir. Abdulkadir Atalık, evli ve dört çocuk babasıdır.

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde yargı kararına uymadığı gerekçesiyle Danıştay 1. Dairesi tarafından soruşturma izni verilmiştir.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Danıştay Başsavcısı Sayın Abdülkadir ATALIK kimdir? Nerelidir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.