Darboğaz nerede? Darboğaz köyü nerede? Darboğaz Koyu Fethiye Kamp Alanı

12.01.2023
Darboğaz nerede? Darboğaz köyü nerede? Darboğaz Koyu Fethiye Kamp Alanı

Darboğaz nerede? Darboğaz köyü nerede? Darboğaz Koyu Fethiye Kamp Alanı

Fethiye ile Darboğaz koyu arası 25 Km

Yolculuğunuzu; Muğla – Fethiye – Kayaköy – Gemile KoyuDarboğaz Koyu güzergahı üzerinden yapacaksınız. Kayaköy’e geldiğinizde; Gemile Koyu‘na giden tek yol üzerinde, aracınızı park edebileceğiniz alanlar var. Aracınızı park ettikten sonra, yaklaşık 15 dakika sürecek yürüyüş ile Darboğaz Koyu‘na ulaşabilirsiniz.

Darboğaz Koyu’nun Muğla şehir merkezine olan uzaklığı; 143 kilometredir. Şehir merkezinden yapılacak yolculuk, 2 saat 30 dakika sürecektir. Darboğaz Koyu, bağlı olduğu Fethiye ilçe merkezine ise; 19,5 kilometredir. Fethiye ilçe merkezinden yapılacak yolculuk; 40 dakika sürecektir. Kayaköy’e bağlı olan, Darboğaz Koyu’nun, Kayaköy ile arasında olan uzaklığı ise; 7 kilometredir. Yolculuğunuzu; Muğla – Fethiye – Kayaköy – Gemile Koyu – Darboğaz Koyu güzergahı üzerinden yapacaksınız.

Kayaköy’e geldiğinizde; Gemile Koyu’na giden tek yol üzerinde, aracınızı park edebileceğiniz alanlar var. Aracınızı park ettikten sonra, yaklaşık 15 dakika sürecek yürüyüş ile Darboğaz Koyu’na ulaşabilirsiniz. Yürüyeceğiniz yolun yapısı patikadır. Eşyalarınız ve kamp ekipmanlarınız ile yürümeniz biraz zor olsa bile, yolun sonunda sizi karşılayacak olan manzara karşısında, yorgunluğunuzu unutacaksınız. Toplu taşıma aracı kullanarak ulaşım sağlamak isteyenler; Kayaköy’e kadar gelebilirler. Kayaköy’den taksi tutarak, Gemile Koyu’na giden yol üzerinde inerseniz, Darboğaz Koyu’na yürümeniz gerekecektir.

Ayrıca Darboğaz, Niğde ilinin Ulukışla ilçesine bağlı bir köydür.

Darboğaz, Ulukışla ilçesine bağlı bir köydür. Doğusunda Gümüş ve Maden köyleri, Batısında Emirler köyü, güneyinde Bolkarlar ve kuzeyinde de Porsuk (alan bahçesi) bulunmaktadır. Sulan soğuk, havası güzeldir. Köy, ilçe merkezine 15 km, Yüzölçümü 6000 hektardır.