Dayı Bir Adamın Hikayesi kimin hayatı? Cevahir Dayı gerçekte kim? Cevahir Paşalıoğlu gerçekte kimdir?

03.11.2023
Dayı Bir Adamın Hikayesi kimin hayatı? Cevahir Dayı gerçekte kim? Cevahir Paşalıoğlu gerçekte kimdir?

Dayı filmi konusu ve oyuncuları, Dayı filmi kimin hikayesi? Cevahir Dayı gerçekte kim? Cevahir Paşalıoğlu gerçekte kimdir?

Dayı: Bir Adamın Hikayesi, 10 Aralık 2021 tarihinde vizyona giren, senaryosunu Uğur Bayraktar ve Serkan Öztürk’ün kaleme aldığı, yönetmenliği Uğur Bayraktar’ın yaptığı, Ufuk Bayraktar’ın başrolünde yer aldığı aksiyon ve dram türündeki Türk yapımı sinema filmi. Dayı filmi konusu ve oyuncuları, Dayı filmi kimin hikayesi? Çok güzel bir konusu vardır.

Aksiyon ve dram türündeki filmin konusu özetle şöyle: “Cesareti, merhameti ve adalet duygusu küçük yaştayken içine yerleşmiş olan kahramanın köydeki haylazlıklarından bıkmış olan ailesi, onu çalışması için İstanbul’a köylüleri Seyfi’nin yanına gönderirler. Böylece kahramanımız çeşitli olaylar silsilesiyle kabadayılar alemine girecek ve alemdeki zirveye yükseliş hikayesi başlayacaktır.”

Dayı filmi kimin hikayesi? Dayı: Bir Adamın Hikayesi kimin hayatı? Dayı filmi gerçekte kim

Ufuk Bayraktar, filmin 2010-2011 yılları arasında Ezel dizisinde canlandırdığı Ramiz Dayı karakteriyle alakası olmadığını, karakteri yaratırken babasından esinlendiğini, adil ve sevilen bir kabadayının hikâyesini anlattığını açıklamıştır.

Cevahir Dayı gerçekte kim? Cevahir Paşalıoğlu gerçekte kimdir? Cevahir Paşalıoğlu nereli? Dayı filmindeki osman kimdir?

Dayı filmi Ezel dizisi ile hafızalara kazınan Ramiz Dayı karakterini canlandırdığı sanılıyordu. Ancak öyle olmadığı açıklandı. Ufuk Bayraktar’ın yaptığı açıklamaya göre filmin, 2010-2011 yılları arasında Ezel dizisinde canlandırdığı Ramiz Dayı karakteriyle alakası olmadığını, karakteri yaratırken babasından esinlendiğini ve adil ve sevilen bir kabadayının hikâyesini anlattığını açıklamıştır.

Dayı: Bir Adamın Hikayesi” filminde usta isimler yer alıyor. İddialı bir şekilde gösterime giren filmde şu isimler rol alıyor;

Ufuk Bayraktar
Gizem Karaca
Ahmet Varlı
Turgut Tunçalp
Beste Bereket
Ümit Çırak
Rıza Akın