Didem Arslan kimdir kiminle evli, nerelidir? Didem Arslan Kaç Yaşında?

18.04.2022
Didem Arslan kimdir kiminle evli, nerelidir? Didem Arslan Kaç Yaşında?

Didem Arslan kimdir, kiminle evli, Didem Arslan nerelidir?

Didem Arslan Yılmaz‘ın eşi Kürşat Yılmaz‘dır. Kürşat Yılmaz Artvinlidir. Bir dönem Kanal D’de istihbarat şefi olarak çalışmıştır. Gazeteci Kürşat Yılmaz Kanal D, Show TV, Star, ATV ve TGRT’de üst düzey yöneticilik yapmıştır.

Didem Arslan Kaç Yaşında?

12 Ocak 1974 doğumludur Didem Arslan 48 yaşındadır.

Aslen Sivas’lı bir ailenin çocuğu olarak İstanbul’da doğan Didem Arslan Yılmaz’ın babası Kasım Arslan, Annesi ise Makbule Arslan’dır. 

Arslan, Kadıköy Kız Lisesi ardından 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu.

Gazeteciliğe 1992’de Flash TV’de haber sunarak başladı. Sonra Kanal D’ye geçerek muhabirlik yaptı. Çalar Saat programını Serdar Cebe’yle Haftasonu Haberleri’ni sundu.

Uğur Dündar ekibinde Star TV’ye geçti. Daha sonra 2004 yılında Habertürk’e geçti ve Haber Sahası programını sundu.

Haber yolculuğu CNN TÜRK’te 4 yıl boyunca devam etti. Organ nakli dizi haberleri 6 ay devam eden bir programa dönüştü. Bu sürede Sağlık Bakanlığı ve CNN TÜRK’ün birlikte organize ettiği “Hayata Bağış” kampanyası büyük farkındalık yarattı. Organ bağışlarında artışlar gözlendi.

CNN TÜRK’ün ardından 2007-2016 yılları arasında 9 yıl boyunca Habertürk’teydi. Habertürk’te 13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye’nin Nabzı programlarını sundu.

13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye’nin Nabzı programlarını sunan Didem Arslan Yılmaz, 22 Mayıs 2016’da kanal ile yolları ayırdıktan sonra Twitter’dan yaptığı açıklamayla CNN Türk’ten ayrıldığını ve Habertürk’e geri döndüğünü söyledi. 

2020 Ağustos ayında ise Habertürk’teki görevini bırakarak Show TV’de Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programını sunmaya başladı.

Kürşat Yılmaz ile evli olan ünlü sunucunun Mina isminde bir kızı var.

You cannot copy content of this page