Dr. Fuchs Kimdir ? Tarık Gamert Kim, Nereli, Kaç Yaşında ?

12.02.2022
Dr. Fuchs Kimdir ? Tarık Gamert Kim, Nereli, Kaç Yaşında ?

1978 yılında dünyaya gelen Rap dünyasının ünlü isimlerinden Dr. Fuchs gerçek ismi ile Tarık Gamert Almanya Regensburg doğumludur. Yay burcudur. Tilki ve Nefret aka Sihirbaz ünvanları ile tanınmaktadır.

Uzun yıllardır çizgisinden sapmadan Rap müziğini icra eden Dr Fuchs İstanbul Bakırköy’de arkadaşı Drop ile beraber Uçan Silahla isimli bir grup kurmuştur.

O dönemde sert sözleri, demoları ve özellikle Karakan’a gönderdikleri sert mesajlar ile gündeme gelmiştir. Daha sonra Dr Fuchs Ceza’yı keşfetmiş ve kendi gruplarında rap yapma şansı tanımıştır. Ardından Drop gruptan ayrılmıştır.

1998 senesinde ise Fuchs Ceza ile birlikte Nefret’i kurmuş ve Yeraltı Operasyonu isimli toplama bir albümde ön plana çıkmayı başarmıştır. 2000 senesinde Meclis-i Ala İstanbul, 2001 yılında Nefret Anahtar isimli albümleri ile Türkiye çapında tanınmış ve hip-hop’u sevdirmeyi başarmıştır.

Sonrasında ise ilk solo albümü Huzur N Darem, ardından İstanbul Geceleri, Selam, Çöl Tilkisi EP, 1. Cemre Ne İstiyor, 2. Cemre Düşünceler, 3. Cemre Biliyormusun, Bilmelisin ve Herşeye Rağmen isimli albüm çalışmaları ile müzik kariyerini sürdürmüştür.

Tarık Gamert çok küçük yaşlarda babasını yitirmiştir. 1986 yılında doğduğu Almanya’dan Türkiye’ye dönmüştür. 1 Eylül 2014 tarihinde evlenen Tarık Gamert günümüzde ise yaşantısını ailesi ile birlikte Hollanda’da sürdürmektedir. Sıkı bir Beşiktaş taraftarı olan rapçi Dr. Fuchs aslen Rize, Derepazarı İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.