Edda Dora Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında?

19.10.2023
Edda Dora Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında?

Murat Dalkılıç’ın Sevgilisi Edda Dora Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Edda Dora Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun netbilge bilgiler sizlerle.

Edda Dora 1999 yılında dünyaya gelmiştir. Günümüzde 24 yaşında olan Edda Dora yaşamını İngiltere’nin Londra kentinde sürdürmektedir.

Moda ve tasarım üzerine çalıştığı belirtilmiştir. Instagram’da @edda.dora kullanıcı adı ile bulunur.

İnstagram paylaşımlarına devam eden Edda Dora’nın bu mecrada 19.4K takipçisi bulunmaktadır.

Sizler için bizlerde Edda Dora Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Murat Dalkılıç Kimdir? Murat Dalkılıç Kaç Yaşında ve Nereli?

7 Ağustos 1983 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Murat Dalkılıç, İstanbul Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden mezundur. 2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema – Televizyon bölümünde yüksek lisans eğitimi almıştır.

İlk ve orta öğretimini Kuşadası’nda tamamlamış olan Murat Dalkılıç, 15 yaşında ilk müzik grubunu okulda kurmuş ve grubun solistliğini üstlenmiştir. Lise yıllarında profesyonel basketbolcu olan fakat 1 sene sonra basketbolu tamamen bırakıp müzik yapmaya karar veren Murat Dalkılıç, barlarda gitar çalarak müzik kariyerine adım atmıştır.

2008 senesinde Kasaba şarkıyla çıkış yapan Murat Dalkılıç, 2010 “yılında La Fontaine”, “Külah” ve “Dönmem” gibi şarkılara yer verdiği ilk stüdyo albümü Merhaba’yı yayımlamıştır. Ardından iki yıllık aralarla Bir Güzellik Yap, Daha Derine ve Epik albümlerini piyasaya sürmüştür.

Bugüne kadar iki Türkiye Video Müzik Ödülü ve bir Altın Kelebek Ödülü kazanmış olan Murat Dalkılıç, müzikal kariyerinin yanında 2014’te Söyle Söyleyebilirsen yarışmasını sunmuş ve Sil Baştan dizisinde rol almıştır. 24 Ağustos 2015’te Merve Boluğur ile evlenen Dalkılıç, Boluğur’dan 11 Eylül 2017 tarihinde boşanmıştır.