Elçin Uzun kimdir? nereli, kaç yaşında?

23.08.2022
Elçin Uzun kimdir? nereli, kaç yaşında?

Elçin Uzun kimdir? nereli, kaç yaşında?

Elçin Uzun kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Elçin Avcı
Doğum tarihi: 27 Mart 1978
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.68 cm
Kilo: 56 kg
Burcu: Koç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Şoray Uzun ile)
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Elçin Uzun nereli? Kaç yaşında?

Elçin Uzun kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Elçin Uzun mesleği, oyuncu mu, dizileri hangileri? Şoray Uzun eşi Elçin Uzun kimdir? Çocukları var mı? Hakkında araştırılan detaylar, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Elçin Uzun yaşamı ve biyografisi

Elçin Uzun Türk dizi oyuncusudur. 1995 senesinde başlayan oyuculuk kariyerinde Bizim Ev dizisi ve 2005 senesinde Saklambaç adlı dizilerde Elçin Avcı adı ile oynadığı rollarle tanınmaktadır. Sunucu, oyuncu Şoray Uzun’un eşidir. 2020 senesinde Ev Hali dizisinde oyuncu olarak yeniden ekranlar dönmesi ile gündeme gelmiştir.

lçin Avcı 27 Mart 1978 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Lise senelerında oyunculuğa ilgi duymaya başladı. 1995 senesinde ilk kez kameraların karşısına geçerek “Bizim Ev” dizisinde rol aldı. Aradan geçen 4 yılın sonrasında 1999 senesinde özel yaşamında Şoray Uzun ile nikah masasına oturup Elçin Uzun soyadını aldı. Şoray Uzun Elçin Uzun evliliklerinden 2 erkek çocukları dünyaya gözlerini açtı.

Elçin Uzun evlendikten sonra kameralardan uzak durdu ve uzun bir süre ekranlarda oynamadı. 2005 senesinde “Saklambaç” dizisi ile yeniden ekranlara geri döndü.

Şoray Uzun’un “Şoray Uzun Yolda” programını sunduğu senelerda evliliğinde sorunlar meydan geldi.Elçin Uzun eşi Şoray Uzun sevgilisi yönetmen Meyda Yılmaz ile sevgili olmaları ile gündeme geldi. Ardından basında bulunan haberlerde Şoray Uzun ile boşanamayınca Şoray Uzun’un sevgilisi Meyda Yılmaz’a imam nikahı kıydığı yönünde haberleri ile gündeme gelmişlerdi. Lakin sonradan evliliklerini kurtardılar.

Elçin Uzun 2020 senesinde TRT 1 televizyon kanalında “Ev Hali” dizisinde eşi Şoray Uzun ve 2 çocuğu ile birlikte rol aldı.