Emo ne demek kimlere denir? Emo boy ne demek?

20.05.2022
Emo ne demek kimlere denir? Emo boy ne demek?

Emo ne demek kimlere denir? Emo boy ne demek?

Emo kelimesi Türkçe’de “bir müzik ve kıyafet akımı” anlamına gelir. İngilizce emo “bir müzik ve kıyafet akımı” sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce emotional “duygusal” sözcüğünün kısaltmasıdır. Bu sözcük Latince emotio “harekete geçme, tahrik etme veya edilme, helecan” sözcüğünden türetilmiştir.

Türkçe olarak duygusal anlamı taşır. Emo olarak bilinen gençler farklı giyimleri ve konuşmalarıyla dikkat çekmekte. Genelde saçlarını, tek gözlerini kapatacak kadar öne yatırmaları, spreyle kabartmaları, gözlerinin etrafına siyah kalem çekmeleri, yüzlerine abartılı piercing takmaları, dövmeleri ile ön plana çıkarlar.

Emo, kökeni “emotional” kelimesi olup Türkçe “duygusal” anlamında olan bir moda akımı kültürü, yaşam tarzıdır. Bu akıma uyan kişiler saçlarına fön çeker, gözlerine Rimel sürerler. Genelde piercing kullanırlar. Daha çok spor giyinerek baskılı tişört kullanır, pantolon olarak dar kesim modelleri seçerler.

Emo Boy erkeklere denir. Türkçe olarak duygusal anlamı taşır. Emo olarak bilinen gençler farklı giyimleri ve konuşmalarıyla dikkat çekmekte. Genelde saçlarını, tek gözlerini kapatacak kadar öne yatırmaları, spreyle kabartmaları, gözlerinin etrafına siyah kalem çekmeleri, yüzlerine abartılı piercing takmaları, dövmeleri ile ön plana çıkarlar.