Emrah Lafçı kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

23.03.2022
Emrah Lafçı kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Çektiği finans videoları ile gündeme gelen ve sevilen Emrah Lafçı kendi web sitesinde kendisini aşağıdaki şekilde tanıtmıştı.

2007 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden (Mekteb-i Mülkiye) mezun oldum.

Mezun olduğum yıl Garanti Bankası’nda müfettiş olarak çalışmaya başladım. 6 yıl bu görevde Türkiye’nin her bölgesinde 100’e yakın şube ve genel müdürlük birim denetimlerinde yer aldım.

Arkasından aynı bankanın pazarlama biriminde 2 yıl görev yaptıktan sonra, yine aynı bankanın eğitim biriminde 2 yıl süreyle çalıştım. Eğiticilik yaptığım dönemde 10’a yakın farklı başlıkta (Temel Bankacılık, Türev Ürünler, Yatırım Ürünleri, Şube Bilançosu ve Karlılık vb) 150’ye yakın eğitim verdim. Sonrasında Garantibank International Amsterdam’da 1 yıl süreyle çalıştım.

Halihazırda eğitim ve finansal danışmanlık hizmetleri veriyorum. Şirket etkinlikleri ve konferanslarda ekonomi ve finansla ilgili konuşmacı olarak yer alıyorum. Ekonomi kanallarında yorumculuk yapıyorum. Sosyal medya hesaplarımdan çektiğim finans ve ekonomiyle ilgili kısa videolarla geniş bir izleyici kitlesine ekonomiyi ve finansı herkesin anlayabileceği basit bir dille anlatmaya çalışıyorum.

Profesyonel kariyerim devam ederken finans ve ekonomi alanında katıldığım master ve sertifikasyon programlarında elde ettiğim unvan, lisans, sertifika ve ruhsatlar;

Eğitimler

  • MBA/Bahçeşehir Üniversitesi
  • University of Amsterdam (MSc in International Finance)