Emre Dinçer Kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Biyografisi?

15.12.2022
Emre Dinçer Kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Biyografisi?

Emre Dinçer Kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Biyografisi? Tersaneler Genel Müdürü Emre Dinçer Kimdir? Emre Dinçer Kaç Yaşında? Emre Dinçer Nereli? Emre Dinçer Biyografi

Tersane gemilerin inşa ve tamir edildiği tesise verilen addır. Tersane kelimesinin kökeni İtalyanca’da tersanà kelimesinden gelmektedir. Ürünleri yatlar, ticaret gemileri, endüstriyel gemiler ve savaş gemileri olabilir.

23 Mayıs 2020 Tarihli ve 31135 Sayılı Resmi Gazete’de yer alan karara göre Millî Savunma Bakanlığı (MSB) Tersaneler Genel Müdürlüğüne yeni Genel Müdür atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yapılan atamada Tersaneler Genel Müdürü Emre Dinçer oldu.

Tersaneler hangi kuruma bağlı?

TERSANELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ • MSB | T.C. Millî Savunma Bakanlığı

Tersane İstanbul kim yapıyor?

Abdulkadir Kart, 13 Ağustos 2021’de merkezi İstanbul olan Segaport Turizm Yatırımları İnşaat ve Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’ni kurdu. 50 bin TL sermayeli şirketin yanı sıra yine Abdülkadir Kart’ın sahibi olduğu GGK Yapı ve ASL İnşaat da Haliç Altın Boynuz Marina Turizm Gayrimenkul İnşaat Yatırım şirketinin yönetimine geçmiştir.

Tersane kelimesinin anlamı TDK’de gemi yapılan yer tezgah ve gemilik olarak verilmiştir. Tersanelerin konum yerleri genelde deniz veya nehir kenarlarında olmaktadır.