Emre Kongar kimdir, nerelidir? Emre Kongar alevi mi, babası nereli?

29.11.2023
Emre Kongar kimdir, nerelidir? Emre Kongar alevi mi, babası nereli?

Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Emre Kongar babası kimdir? Emre Kongar’ın eşi kimdir? Emre Kongar kimdir, nerelidir? Emre Kongar alevi mi, babası nereli? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Emre Kongar babası kimdir? Emre Kongar’ın eşi kimdir? Emre Kongar kimdir, nerelidir? Emre Kongar alevi mi, babası nereli?

Emre Kongar, son zamanlarda popülerliği artan ve hayatı merak edilen bir kişidir. İstanbul doğumlu olan Kongar, 13 Ekim 1941 tarihinde dünyaya geldi. Babası İhsan Kongar, Şişli Terakki ve Pertevniyal Liseleri’nde felsefe öğretmenliği yapmıştır. Annesi Mesude Kongar ise aynı okulda bir süre felsefe öğretmenliği yapmıştır. Emre Kongar, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Şişli Terakki Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden Maliye ve İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Ayrıca, Michigan Üniversitesi Sosyal Çalışma Yüksek Okulu’ndan M.S.W derecesi ile mezun oldu.

1968 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde Sosyal Çalışma Yüksek Okulu’nun kurucu müdürü olarak atanan Emre Kongar, 1981 yılında “Atatürk ve Devrim Kuramları” adlı takdim tezi ile Hacettepe Üniversitesi Senatosu tarafından profesörlüğe yükseltildi. Son yıllarda Tele1’de yayınlanan “18 Dakika” adlı programda Merdan Yanardağ ile birlikte siyasi gündeme dair yorumlar yapmaktadır ve aynı zamanda Cumhuriyet gazetesinde köşe yazıları kaleme almaktadır.

Emre Kongar’ın kökeni ve dini inancı hakkında kesin bilgi bulunmamaktadır. Ancak, ailesinin kökeni hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Emre Kongar babası kimdir? Emre Kongar’ın eşi kimdir? Emre Kongar kimdir, nerelidir? Emre Kongar alevi mi, babası nereli? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

error: Content is protected !!