Açelya Akkoyun Enis Cergel kimdir, nerelidir? Enis Cergel kaç yaşında? Açelya Akkoyun kaç çocuğu var?

12.12.2022
Açelya Akkoyun Enis Cergel kimdir, nerelidir? Enis Cergel kaç yaşında? Açelya Akkoyun kaç çocuğu var?

Enis Cergel kimdir, nerelidir? Enis Cergel kaç yaşında? Açelya Akkoyun eşi kaç yaşında? Açelya Akkoyun kaç çocuğu var? Enis Cergel doğum Tarihi? Açelya Akkoyun çocuğu kaç yaşında? Enis Cergel biyografisi? Enis Cergel ne iş yapıyor? Enis Cergel yaşı kaç? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Açelya Akkoyun Enis Cergel kimdir, nerelidir? Enis Cergel kaç yaşında? Açelya Akkoyun kaç çocuğu var? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Özel hayatını hep kameraların dışında yaşamayı tercih eden Açelya Akkoyun 49 yaşında ve aslen Adanalı. İkiz kez evlilik yapan Açelya Akkoyun’un eşi Enis Cergel’dir. Çiftin Alya Deniz Cergel adında bir kız çocuğu var. Açelya Akkoyun’un annesi İncila Akdeniz, emekli İngilizce Öğretmenidir. Disipline önem veren, güler yüzü ile öğrencilerinin sevgisini ve saygısını kazanan İncila Akdeniz, öğrencilerine kızı Açelya Akkoyun’u örnek gösterirdi. Babası Ejder Akkoyun’dur.

Açelya Akkoyun, 31 Aralık 1972 tarihinde Adana’da doğmuştur. Kendisi Türk tiyatro ve dizi film oyuncusudur.

Eğitim hayatını Fenerbahçe Lisesi’nde tamamladıktan sonra, MSGÜ Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Konservatuvar yıllarında İstanbul Şehir Tiyatroları’nda altı yıl boyunca farklı sahnelerde rol almıştır. Bu sahneler arasında Theope, Mösyö Butterfly, Kırmızı Pabuçlar, Hüner, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Palyaço Prens, Yavru Kimin gibi önemli oyunlar bulunmaktadır. 1998 yılında oyuncu Civan Canova ile evlenmiş, ancak bu evliliği 2004 yılında sona ermiştir.

Akkoyun ayrıca, Zülfü Livaneli ile “Güneş Topla Benim İçin” adlı şarkının klibinde 1989 yılında ve Ayhan Baran ile Türkiye’nin ilk opera klibinde 1994 yılında rol almıştır. Tiyatro, sinema, ve televizyon dizilerinin yanı sıra reklam filmlerinde de yer almış, bunlar arasında Pril, Luna, Akbank, İş Bankası ve Yeni Yüzyıl gibi tanıdık markaların reklam filmlerinde oynamıştır.

1995 yılında “4×4” adlı bir yarışma programını sunarak sunuculuk kariyerine adım atmıştır. Daha sonra 1998 Adana Film Festivali ve 1999 ile 2000 Antalya Film Festivali’ni sunmuştur.

1994 yılında “Mahallenin Muhtarları” ve 1997 yılında “Böyle Mi Olacaktı” adlı yapımlarda önemli roller üstlenmiştir. Ayrıca “Çocuktan Al Haberi” adlı yarışmanın sunuculuğunu yapmış ve 2002 yapımı “Ekmek Teknesi” adlı dizide “Suzan” karakterini canlandırmıştır.

Açelya Akkoyun, 1998 yılında tiyatro ve sinema sanatçısı Civan Canova ile evlenmiş, ancak bu evlilikleri 2004 yılında sona ermiştir. 2006 yılında ise Enis Cergel ile evlenmiş ve 2009 yılında kızları Alya Deniz’i kucağına almıştır. Ailesiyle mutlu bir hayat sürdüren Akkoyun, sosyal medya hesabından eşiyle evlilik yıl dönümlerini kutlamıştır. 49 yaşındaki oyuncu, bu özel günü şu sözlerle ifade etmiştir: “16 yıl biter, 17 başlar! Bugün ikinci doğum günüm 5 Temmuz… 16 yılı evlilikle bitirdik, tanışma 18 yıl… Daha nice yıllara benim güzel gönüllüm, güzel kalplim… Çevresine, kendisine ‘Daha ne katarım?’ diye her gün kalbi çarpan sevgilim, eşim, dostum, arkadaşım… Canım kızımın canım babası, canımız… Hep beraber nice yıllarımız olsun. Sizi çok seviyorum… Bizi çok seviyorum.”

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Açelya Akkoyun Enis Cergel kimdir, nerelidir? Enis Cergel kaç yaşında? Açelya Akkoyun kaç çocuğu var? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Açelya Akkoyun kaç çocuğu var? Alya Deniz Cergel kaç yaşında?

2006’da Enis Cergel ile dünyaevine giren oyuncu Açelya Akkoyun, 2009 yılında da kızı Alya Deniz’i kucağına alarak büyük bir sevinç yaşamıştı. Kızı şuanda 14 yaşındadır.