Erol Yarar kimdir? Erol Yarar eşi kimdir? Erol Yarar babası kimdir?

23.07.2022
Erol Yarar kimdir? Erol Yarar eşi kimdir? Erol Yarar babası kimdir?

Erol Yarar kimdir? Erol Yarar eşi kimdir? Erol Yarar babası kimdir?

1960 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Koleji ve Işık Lisesi’nde ortaöğretimini tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Bölümünü 1981 yılında bitirdikten sonra U.S.A Elmira Collage’de Sistem Analizi alanında eğitim gördü.

Ailesinde 3. kuşak sanayici olarak 1985 yılından itibaren Gıda, Yapıştıcı, Yalıtım, Kırtasiye ve Kağıt üretimi sektöründe faaliyet gösteren; Lezzo Gıda, 404 Kimya ve Rozi Kağıt firmalarında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Halen Lezzo Gıda ve 404 Kimya firmalarında Genel Koordinatörlük görevini sürdürmektedir.

1990 yılında MÜSİAD’ı kurdu ve 9 yıl süreyle başkanlığını yürüttü. Başkanlığı devretmesinden sonra MÜSİAD’da farklı bir misyonun temsilcisi olarak dünya işadamlarını biraraya getirmek gayesiyle kurulan ve halen aktif bir şekilde devam eden IBF (International Business Forum) Başkanlığı’nı yürütmektedir. Türkiye ve Dünyanın birçok ülkesinde düzenlenen konferanslarda öncelikle ekonomi olmak üzere çeşitli konularda konuşmacı olarak yer almaktadır.

2014 yılından itibaren Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

2000 yılında, “21. yy’a Girerken Dünyaya Yeni bir Bakış” adlı kitabı Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanmıştır.

Kayak, Dalgıçlık Tenis, Bisiklet, Fitness gibi sporları aktif olarak yapmaktadır.

Evli ve 5 çocuk babası olan Erol Yarar, ingilizce bilmektedir. 

1960 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Koleji ve Işık Lisesi’nde ortaöğretimini tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Bölümünü 1981 yılında bitirdikten sonra U.S.A Elmira Collage’de Sistem Analizi alanında eğitim gördü.MÜSİAD Kurucu Başkanı ve 1990-1999 arası genel başkanı olan Yarar, İngilizce bilmekte; Boşnak modacı ve iş kadını Amina Yarar (Muzur) ile evli ve üç çocuk babasıdır.