Ertan Balaban kimdir? Ertan Balaban Kaç Yaşında? Ertan Balaban Nereli?

23.06.2022
Ertan Balaban kimdir? Ertan Balaban Kaç Yaşında? Ertan Balaban Nereli?

Ertan Balaban kimdir? Ertan Balaban Kaç Yaşında? Ertan Balaban Nereli?

Ertan Balaban, İsmail ve Turan Balaban kardeşlerin ağabeyidir. Aslen Antalyalı olan Ertan Balaban, İstanbul’da dünyaya gelmiş ve eğitimini ABD’de tamamlamıştır. Spor alanında önemli bir yol kateden Ertan Balaban, açmış olduğu kondisyon merkezleri aracılığıyla ticaretin içerisine atıldı.

Ertan Balaban kimdir? Ertan Balaban Kaç Yaşında? Ertan Balaban Nereli?

Ertan Balaban @ertanbalaban kullanıcı adı ile instagramda bulunmaktadır.

Ertan Balaban Sportman | Naturelover | Entreprenuer

Ertan Balaban 1983’te İstanbul’da doğan Ertan Balaban, eğitimini ABD’nin Indiana kentinde bulunan Ball State Üniversitesi’nde tamamladı ve işletme bölümünden mezun oldu.

Ertan Balaban Ball State Üniversitesi’nde ‘Mixed Martial Arts’ bölümünü kuran Balaban, aynı yıl içerisinde bu alanda dersler vermeye başladı.

Ertan Balaban 2006’da Ball State Üniversitesi’nin işletme bölümünden (Miller College of Business) mezun olduktan sonra, kampüs içinde bir spor salonu açarak girişimcilik hayatına ilk adımını attı.

Ertan Balaban 2007 yılında Türkiye’ye dönmesiyle birlikte bu disiplinleri devam ettirmek istedi ve bu spor alanında bir öncü haline geldi.

Ertan Balaban 2011 yılında takımını Balaban JiuJitsu takımı olarak adlandıran Balaban, Avrupa’nın lider MMA organizasyonu olan WFC ile bir anlaşma imzaladı ve rakibini 50 saniyede kilit pozisyonuna alıp ‘Mata Leon’ boğuşu ile maçını kazandı.

2013’te son dövüşünü dünyanın en büyük global organizasyonlarından biri olan Glory World Series’de gerçekleştiren Balaban, 6-2-0’lık bir rekor ve maç sonunda eşine ettiği evlenme teklifi ile kariyerini sonlandırdı.

Ertan Balaban, kişisel ihtiyaçları ile beraber takımının ihtiyaçlarını da önemseyerek bir güç ve kondisyon merkezi açma fikri edindi.

Crossfit Balaban kapısını ilk kez 2013 yılında Ataşehir, İstanbul’da açtı ve 4. Levent’te bulunan ikinci ve Suadiye daha sonra Fenerbahçe’de yer alan üçüncü şube ile büyümeye devam etti.

Aynı zamanda Ertan Balaban 2016’da Kuzey Kıbrıs’ta bir Franchise açtı.

Crossfit Balaban, 2018 yılında konsept değiştirerek marka adı ‘Balaban Solid Sports’ oldu ve bu konuda bilinen bir marka olma yolunda ilerledi.

Atos Jiu-Jitsu’da siyah kuşak sahibi olan Ertan Balaban, aktif olarak işletmeci kariyerine ve girişimciliğe devam etmekle beraber, 2020 senesinde TRT Belgesel için çekilen ‘Bir Dövüşcünün Dünya Maceraları’ isimli belgeselde sunuculuk yapmaktadır.