Esat Arslan Kimdir nerelidir?

04.03.2022
Esat Arslan Kimdir nerelidir?

Esat Arslan, Araştırma – İnceleme, Azınlıklar & Etnik Gruplar, Din Felsefesi kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır.

Başlıca kitapları alfabetik sırayla; 1915 Van’da Ermeni İsyanı, Bozgundan Zafere Musullu Abdülhadi’nin İzinde, Hikmetin Yeniden İnşası Yolunda – Beyaz Kale, Jeopolitik Derinlik, Kara Kitap, Marx’ın Simiti olarak sayılabilir.

Esat Arslan, İstanbul’da 15 Nisan 1947 tarihinde doğmuştur.

Esat Arslan İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlamış.

Esat Arslan yükseköğrenimini Ankara’da tamamlamıştır.

Esat Arslan, Savunma Bilimleri, Kamu Yönetimi dallarında yüksek lisans; Türkiye Cumhuriyeti Tarihi dalında doktorasını ise Ankara Üniversitesinde yaptı.

Esat Arslan kitapları; Kapı Yayınları, Phoenix Yayınevi, Siyasal Kitabevi, Tarih ve Kuram Yayınevi aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.

Prof. Dr. Esat Arslan iyi derecede İngilizce, Arapça, orta derecede Farsça, İspanyolca, Makedonca ve uzmanlık seviyesinde Osmanlıca bilmektedir.

Prof. Dr. Esat Arslan, SKYTURK televizyonunda dış politika yorumculuğu ATA Tv. de, ART televizyonlarında her hafta yayınlanan “Bakış Açısı” ve “Vizyoner” programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir.