Eşimin konumunu nasıl takip edebilirim? Sahibinin Haberi Olmadan Bir Cep Telefonun Konumunu Nasıl Takip Edebilirsiniz?

27.04.2022
Eşimin konumunu nasıl takip edebilirim? Sahibinin Haberi Olmadan Bir Cep Telefonun Konumunu Nasıl Takip Edebilirsiniz?

Eşimin konumunu nasıl takip edebilirim?

Eşimin telefonunu nasıl takip edebilirim sorusuna yanıt arayanların en çok tercih ettiği telefon takip yazılımı Mspy Telefon Takip Programıdır. Mspy sayesinde kişiler, istedikleri cihazı uzaktan ve fiziki bir temas olmadan adım adım takip edebilir ve istediği bilgilere ulaşabilir.

Sahibinin Haberi Olmadan Bir Cep Telefonun Konumunu Nasıl Takip Edebilirsiniz?

Bunları tavsiye ettiğimizden değil bilgilendirme amaçlı yazıyoruz, örneğin çocuğunuzun güvenini sarsmadan takip etmek isteyebilirsiniz.

Birinin cep telefonun konumunu o anlamadan takip etmek günümüzde yaygın bir durumdur. Yeni teknoloji, Android ve iPhone için saptanamayan casus uygulamaları ve gerçek zamanlı bir cep telefonu konum bulucu, cep telefonu takibini her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Cep telefonu takip etme genellikle üç nedenden biriyle yapılır; Aldatan eşinizi takip etmek, çocuğunuzun güvenli olduğundan emin olmak veya çalışanlarınızın olması gerektiği yerde olduğundan emin olmak için. Nedeni ne olursa olsun, başka bir kişinin telefonunu izlerken tespit edilmekten kaçınmak çok önemlidir.

Android ve iPhone için olan casus uygulamalar akıllı bir telefonun konumunu hızlı ve verimli bir şekilde bulur. Çoğu izleme yönteminde olduğu gibi, hedef telefonun konum ayarını açmanız gerekir. GPS sinyali yakalanabilir. Uygulama kurulduktan ve konum açıldıktan sonra, telefonun uygulama kontrol panelinizde nerede olduğunu anında göreceksiniz. Ayrıca, metinler, e-postalar, çağrı kaydı ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer telefon ayrıntılarını görüntüleye bileceksiniz! Casus uygulamalar tespit edilemediğinden, telefon sahibi asla takip edildiğini bulamaz.

Google Harita

Google Haritalar Uygulamasında Konum Paylaşma

Google Haritalar mobil uygulaması aracılığıyla birinin cep telefonu konumunu gizlice görmenin bir yolu var. Bunun için yapmanız gereken tek şey, kurulum için kişinin telefonuna erişmeniz gerekecek. Eğer kişinin telefonunu alamıyorsanız işte bunu yapabilen bir uygulama .

Gereken adımlar gerçekten basit:

Hedef telefonun Google Haritalar uygulamasına gidin (telefonda yoksa indirin.)
Menüye tıklayın ve konum paylaşımına gidin.
“Bunu kapatana kadar gerçek zamanlı konumunuzu paylaşın” seçeneğini tıkladığınızdan emin olun.
Telefonun konumunu paylaşmak için kendi telefonunuzu seçin.

Bu adımları uyguladıktan sonra, kendi cihazınızdan herhangi bir cep telefonunun konumunu izleyebilirsiniz.

 1. Hedef telefonun Google Haritalar uygulamasına gidin (telefonda yoksa indirin.)
 2. Menüye tıklayın ve konum paylaşımına gidin.
 3. “Bunu kapatana kadar gerçek zamanlı konumunuzu paylaşın” seçeneğini tıkladığınızdan emin olun.
 4. Telefonun konumunu paylaşmak için kendi telefonunuzu seçin.

Telefondan kişinin nerede olduğunu bulma?

 1. Android telefon veya tabletinizde Google Haritalar uygulamasını açın.
 2. Google Hesabınızda oturum açın.
 3. Bir kişinin adını veya adresini arayın. Eşleşen kişiler önerilerde görünür.
 4. Harita üzerinde kişiyi görmek için bir ad veya adres seçin.
 5. Kişinin bilgilerini görmek için ekranın altına dokunun.

Karşı tarafın nerede olduğunu gösteren uygulama?

Google Play Protect’in bir özelliği olan ”Cihazımı Bul” özelliği, Android cihazınızın nerede olduğunu uzaktan bulmanızı sağlar. Asıl amacı kaybolan telefonunuzu bulmak olsa da bu uygulamayı kullanarak numaradan yer tespiti yapabilirsiniz.

Telefondan yer tespiti yapılır mı?

BAKINIZ.

Eşimin cep telefonunu nasıl takip ederim?

Eşimin telefonunu nasıl takip edebilirim sorusuna yanıt arayanların en çok tercih ettiği telefon takip yazılımı Mspy Telefon Takip Programıdır. Mspy sayesinde kişiler, istedikleri cihazı uzaktan ve fiziki bir temas olmadan adım adım takip edebilir ve istediği bilgilere ulaşabilir.

Numaradan konum bulunur mu?

Bu tür bir teknolojiye erişim yalnızca servis sağlayıcılarda ve polis, hastane gibi alanlarda bulunmaktadır. Bu yüzden direkt olarak telefon numarasını yazıp bir kişinin konumunu görüntüleyemezsiniz. Ancak durum ciddiyse ve birine ulaşamıyorsanız, polise başvurarak telefon numarası ile konum takibi yaptırabilirsiniz.

Telefon kapalıyken yer tespiti yapılır mi?

Kapalı olan telefonların bulunması için izlenecek yollar oldukça azdır. Burada GPS kullanarak telefonun en son nerede internete girdiğini bulmak mümkündür. Bu şekilde kaybolan telefonun yeri tespit edilebilir. Ancak telefon çalındıysa ya da başka biri tarafından bulunduysa o zaman bu yöntem işe yaramayacaktır.

Yukarıda detaylarıyla belirtmiş olduğumuz GPS ile konum takip etme uygulamasını yapan casus yazılımların en iyilerinden biri mSpy’dır. Şimdi gelin mSpy ile cep telefonu sinyal takibi nasıl yapılır birlikte anlayalım. 

Konumunu görmek istediğiniz kişinin telefonuna mSpy yükledikten sonra yazılım, ilgili kişinin telefonunda 24 saat faal bir şekilde bulunmaya devam eder. Takip etmek istediğiniz kişinin telefonundaki GPS özelliği mSpy tarafından kullanılarak hedef kişinin konumu anlık kim takip ediyorsa onunla paylaşılır.

Konumunu görmek istediğiniz kişinin tam yeri harita üzerinde gösterilmektedir. Ayrıca sizin ekstra bir ayarlama yapmanıza gerek kalmadan takip ettiğiniz kişinin konum geçmişi de yine mSpy’ın konum geçmişi verileri içerisinde gösterilir. Sizin yapmanız gereken sadece belli bir tarih aralığı seçmektir. Seçtiğiniz tarih aralığında takip ettiğiniz cihazın konum geçmişi harita üzerinden gösterilir.

Bu verilere erişmek, mSpy’ın gelişmiş kullanıcı paneli üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Bu panel mSpy’ın hedef cihazdan topladığı bütün verilerin tek bir cihaz üzerinden kolayca görülmesini sağlayacak şekilde programlanmıştır. 

mSpy’ın GPS takibinin yanı sıra sunduğu farklı gelişmiş özellikler de bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak şu özellikleri verebiliriz:

 •  Hedef telefondan yapılan aramaları görme.
 • SMS ve WhatsApp gibi anlık mesajlaşma uygulamalarından gönderilen ve bu uygulamalardan gelen tüm mesajları görme.
 • Hedef telefonda yer alan uygulamaları kontrol etme, hedef telefona hangi uygulamaların yüklenebileceği ve silinebileceğini ayarlama.
 • Takip edilen telefonun ekranını kaydetme.
 • Hedef telefondaki resim, video gibi tüm multimedya dosyalarını izleme.
 • Takip edilen telefonun tüm internet aktivitelerini izleme.

Yukarıda belirttiğimiz özellikler ve çok daha fazlası mSpy tarafından kullanımına imkân tanınan özellikler içerisinde yer almaktadır. 

Şimdi telefon ile yer tespiti nasıl yapılır ona değinelim. Kullanmakta olduğunuz akıllı cihazların hemen hepsinde GPS (Global Positioning System) navigasyon sistemi var. GPS sistemi açık olası durumunda; Uydu ağı ile dünya üzerindeki kesin yeri tespit etmeyi mümkün kılar. GPS kapalı olsa da açık kalan bir port ile yerinizin anlık olarak izlenebildiği uzmanlar tarafından doğrulanmıştır. Yani teknolojiden kaçmanız mümkün değil. Şimdi gelelim asıl konumuza;

Cep telefonu numarasından yer tespiti nasıl yapılır ?

Bu işlemi yapabilmeniz için öncelikle servis sağlayıcısından izin koparmanız gerekmektedir. Bu da mahkeme kararı yada savcı kararı olmadan mümkün değildir. Gerekli izinler alınınca gsm operatörünün uydusuna gelen sinyaller takip edilip yer tespiti yapılır.

Android telefondan yer tespiti nasıl yapılır?

Sizlere bu işlemler için belli başlı uygulamalar sunacağız. Bir Google uygulaması olan latitude ile bu işlemleri gerçekleştirmeniz mümkün. Yerini tespit etmek istediğiniz kişinin bu uygulamaya üye olması gerekiyor. Yerini tespit edebilmeniz için kesinlikle üye olmalıdır. Daha sonra sizinde bu sisteme üye olup yerini tespit etmek istediğiniz kişiyle arkadaş olmanız şart. Uygulamayı Google PlayStore’da nasıl kullanmanız gerektiği mevcut ve ne işe yaradığına dair bilgiler de bulunmaktadır.

İos telefondan yer tespiti nasıl yapılır ?

IPhone kullanıcıları için başka bir yol daha bulunmaktadır. Tabii yerine getirmeniz gereken şartlar var. Öncelikle bir Iphone uygulaması olan “find my Iphone” u cihaza indirip etkinleştirilmesi gerekir. Yer tespiti yapmak istediğiniz kişinin appstore hesabının şifresini bilmelisiniz. Bu bilgilere sahipseniz www.me.com adresine girerek yerini anlık olarak görmeniz mümkün.

İnternette sadece telefon numarası ile yer tespiti yapabileceklerini iddia eden web siteleri bulunsa da yukarıda belirtilen şartlar haricinde yapabilmek mümkün değil. Tamamen insanları kandırmacadan ibarettir. “Cep Telefonu Numarası İle Yer Tespiti Nasıl Yapılır” yazımız sizlere yetersiz geldiyse bizlere yorumlar vasıtasıyla daha farklı yöntemleri mutlaka bilgi veriniz.

SIM Kartsiz telefon takip edilir mi?

Sim kart değil, cihaz

Genel olarak bir GSM sebekesinde cep telefonunuyla ilgili MSISDN (mobile station international subscriber identity number) numarası (bildiğimiz telefon numarası) ve IMEI (International mobile equipment indentity) numarası bilgisine sahip olunabilir.

SIM kartla telefon takibi yapmak mümkün müdür?

Evet mümkün. Bu özel yazılım telefonu veya başka bir aygıtı Wi-Fi bağlantıları veya SIM kart vasıtasıyla takip edebilir.

Telefon kapalıyken yer tespiti yapılır mi?

Kapalı olan telefonların bulunması için izlenecek yollar oldukça azdır. Burada GPS kullanarak telefonun en son nerede internete girdiğini bulmak mümkündür. Bu şekilde kaybolan telefonun yeri tespit edilebilir. Ancak telefon çalındıysa ya da başka biri tarafından bulunduysa o zaman bu yöntem işe yaramayacaktır.