Eskişehir 3. Nesil Kahveciler, Eskişehir Loba Coffee

26.01.2024
Eskişehir 3. Nesil Kahveciler, Eskişehir Loba Coffee

Siz değerli takipçilerimize Eskişehir’de deneyimlediğim 3. nesil bir kahveciden bahsetmek istiyorum. Eskişehir 3. nesil kahveciler ve Eskişehir’in En İyi 10 Kahvecisi şeklinde bir araştırma yaptım, Eskişehir’e yolum düşeceği için ve kahve benim için bir kültür olduğundan ilk araştırmam bu yönde oldu. Tahmin edersiniz ki 3-5 mekan önerisi geldi ve notlarımı aldım, gittiğim zaman bu mekanlara gidecektim.

Eskişehir’e gittiğimde kaldığım yer merkezdeydi, arkadaşım ile gezecektik, 3 günlük bir Eskişehir tatili planlamıştık. Kendisine elimdeki cafelerin isimlerini söyledim ve hangisine gidelim dediğimde, beni bunlardan farklı bir yere götüreceğini söyledi. Ben internetin gücüne ve bilgisine inanıp güvendiği için itiraz etsem de bir dene beğenmezsen başka bir yere gideriz sözüne inanarak bahse konu olan Loba cafeye gittim Eskişehir’de. Bilindiği üzere Nesil Kahvecilik olarak da sık sık duyduğumuz kahveyi çekirdek olarak alıp kendisi kavuran, farklı demleme yöntemlerini kullanan yeni nesil bir çok kahveci var, işini çok güzel yapan yerler var ve Eskişehir Loba Cafe benim için işini iyi yapan kahveler listesinin en başında yer almayı başardı.

Arkadaşımın aracılığı ile gittiğim Loba Cafe Eskişehir şubesinde tam olarak 3 gün kahve içme deneyimim oldu, her seferinde aynı güzel lezzeti aldım. Bu arada çayı da bir harika, bardak boyutları ve cam bardak olması da bizi hayli etkiledi. Merak ettiğiniz fiyat konusuna aşağıda değineceğim ama bir çok yere göre ucuz olması da beni şaşırttı desem yeridir. Böyle kalitenin böyle uygun olması Eskişehir için bende olumlu izlenim bıraktı. Sizlerin de Eskişehir’e yolu düşerse veya Eskişehir’de yaşıyor iseniz mutlaka Eskişehir Loba Cafeye gidin. Bu arada ders çalışan öğrenciler için ve laptopta işi olan çalışanlar için her masada bulunan prizler ve ücretsiz hızlı internet hizmeti de harika bir detay. WC ler ise pırıl pırıl.

Loba Cafe Menü

Merak edilen menü fiyatları aşağıdaki gibidir.