Faik Öztürk Kimdir, Kaç Yaşında, Evli Mi?

06.04.2022
Faik Öztürk Kimdir, Kaç Yaşında, Evli Mi?

Faik Öztürk Kimdir, Kaç Yaşında, Evli Mi?

Babasının Astsubay olması bir çok ile görmesine sebep oldu, Astsubay çocuğu olması dolayısıyla farklı illerde ikamet eden Faik Öztürk, 13 Nisan 1962 tarihinde Elazığ’ın Ağın ilçesinde dünyaya geldi.

Çankaya Lisesi’nde okuyan Öztürk, liseyi yarım bıraktıktan sonra Ankara’daki İstanbul yolunda bir fabrikada temizlik işine girdi.

Bir buçuk sene sonra muhasebeye geçiş yaptı.

1982’de oradan ayrılırken, fabrikanın genel müdür yardımcısıydı.

Faik Öztürk, 1999 yılından bu yana şarkıcı Safiye Soyman ile beraber yaşamaktadır, resmiyette evli olmadıkları söylenmektedir.

Faik Öztürk, “Gönül Türküleri” adlı bir de albüm çıkardı.

Faik Öztürk, bu albümden elde ettiği geliri şehit ailelerine armağan etti. İkinci albümün gelirini ise kekemelere bağışladı.

“Faik Öztürk, “Gönül Türküleri” adlı bir de albüm çıkardı. Öztürk, bu albümden elde ettiği geliri şehit ailelerine armağan etti. İkinci albümün gelirini ise kekemelere bağışladı.” Olayı hayli gündem oldu.

Yaptığı bu işlerin yanında Ankara’da bazı işletmelerin sahibidir. Bunların yanı sıra, Dünya Bankası finanslı, yurt dışına ihraç işler yapmaktadır.

Bazı firmaların Türkiye temsilcisi olarak askeriyeye malzeme teminleri de yapan Öztürk, Ankara Ticaret Odası’nda 3 dönemdir meclis üyeliği yapmıştır.