Faruk Çolakoğlu kimdir, Kaç yaşında?nereli, ne iş yapıyor? Özge Ulusoy Faruk Çolakoğlu’na aşkını haykırdı: Diğer yarım

03.07.2022
Faruk Çolakoğlu kimdir, Kaç yaşında?nereli, ne iş yapıyor? Özge Ulusoy Faruk Çolakoğlu’na aşkını haykırdı: Diğer yarım

Faruk Çolakoğlu kimdir, Kaç yaşında?nereli, ne iş yapıyor? Özge Ulusoy Faruk Çolakoğlu’na aşkını haykırdı: Diğer yarım

Türkiye’nin en önemli demir çelik, enerji ve bankacılık sektörlerinde adları bulunan Çolakoğlu Holding’in veliahtlarından birisi olan Faruk Çolakoğlu, Fransa’da bir firmada çalışmaktadır. Ayrıca Faruk Çolakoğlu, ünlü manken Özge Ulusoy ile de aşk yaşamaktadır.

Özge Ulusoy’un yeni yıla, iş insanı Faruk Çolakoğlu ile Monaco’da girdiği iddia edilmişti. Lüks bir mekanda Faruk Çolakoğlu ile baş başa yemek yiyen Özge Ulusoy, paylaşımlarında sevgilisini göstermekten kaçındı.Öte yandan, Ulusoy’un paylaşımı hayranları tarafından çok beğenildi.

Geçtiğimiz haftalarda basın mensuplarıyla sohbet eden Ulusoy, “Sevgiliniz ile sizi göremiyoruz” denmesi üzerine”O işi gereği başka alanda. Biz de pek görüntü vermek istemiyoruz. Geziyoruz ama sizin göremeyeceğiniz yerlere gidiyoruz. İnternette Faruk’u aratınca ikimizin pek fotoğrafı görünmüyor. Bu durumu seviyoruz” dedi. Ünlü model, evlilikle ilgili sorulara da “Öyle bir düşüncemiz yok. Zaten olursa ilk sizin haberiniz olur” diyerek güldü.

Uzun yıllardır Faruk Çolakoğlu ile aşk yaşayan Özge Ulusoy, sevgilisinin doğum gününde kural bozarak sosyal medya hesabından fotoğraf paylaştı. İlişkisini gözlerden uzak yaşayan Ulusoy, ilk paylaşımında “Doğum günün kutlu olsun diğer yarım, sevdiğim bey” notunu düştü.

28 Ekim 1982 tarihinde Ankara’da doğmuştur.

İzmirli bir ailenin en küçük çocuğudur. Annesi Armağan Ulusoy Ankara’da bir zamanlar ilçe belediye başkanlığı yapmıştır, babası Haydar Ulusoy ise emekli askerî hâkim albaydır.

İlkokuldan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümünde ortaokul ve liseyi okumuştur. Üniversitenin de iki senesini burada okuduktan sonra İstanbul’a giderek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçti. Sonra son senesinde sınıf atlayarak Klasik Bale Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yonetimi Bölümü’nde de okuyarak 2007 yılında mezun oldu.

2001 yılında “Elite Model Look” adli güzellik yarışmasında üçüncü oldu.

2003 yılında Miss Turkey 2003 (Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması)’da ikinci olmuştur.

2003 yılında o yıl Panama’da yapılan Kâinat Güzellik Yarışması’nda (Miss Universe) Türkiye’yi temsil etti.

Cengiz Abazoğlu defilesi ile mankenliğe başladı. Uğurkan Erez ile tanıştı ve onun ajansına geçti.

Modacılardan Yıldırım Mayruk, Cemil İpekçi, Hakan Yıldırım, Cengiz Abazoğlu ve Gamze Saraçoğlu gibi; firmalardan ise Beymen, Vakko, İpekyol, Roman, Mavi Jeans, Mudo, Harvey Nichols ve Mango gibi firmalar adına defilelere çıkmıştır.

2006’de Arka Sokaklar adlı polisiye dizisinin ilk sezonunda rol aldı.

2007’de FOX TV kanalında yayınlanan “Senin Uğruna” dizisinde Rafet El Roman‘la oynadı.

2008 yılında Arka Sokaklar dizisine tekrar döndü.

2010 yılında Star TV’nin Ateşe Yürümek adlı dizisinde rol aldı.

2011 yılında ise ilk sinema filminde oynadı.

Survivor Ünlüler-Gönüllüler adlı yarışmada Ünlüler Grubu’nda 2 Nisan 2011 tarihinden 6 Haziran 2011 tarihine kadar Dominik Cumhuriyeti’nde yarışmış ve yarışmaya beşinci olarak veda etmiştir. Hemen ardından “Bugün Ne Giysem?” yarışmasında yarışmacıları podyuma hazırlama işini üstlendi.

Özge Ulusoy katıldığı, 2011 yılının yazında başlayan “Yok Böyle Dans” yarışmasının finali 9 Ocak 2012 tarihinde yapıldı ve birinciliği kazandı.

4 Haziran 2010 tarihinde Yapımcı Ferruh Taşdemir ile evlendi. 29 temmuz 2010 tarihinde boşandılar.